Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul mamicilor 2011

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #15651 (permalink)  
Vechi 23 oct 2013, 14:33:27
Antonis's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 sep 2010
Locaţie: Atena-Bucuresti, Grecia
Vârsta: 42
Dieta: Dieta Personalizata
Date: 162cm, 72kg
Mesaje: 2.151
Aprecieri acordate: 1.387
Am fost apreciat(a) de 801 ori in 544 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de rainbow Vezi mesajul
Neata si de la noi!
F frumoasa poza de azi Romi...sa vezi ce frumos o sa fie cand strumful tau va face exact la fel....
Doarme si Eric mai mult,deci dorm si eu mai mult..inainte dadea desteptarea pe la 6-7..acum pe la 9 fara...bine ca se trezeste sa pape,dar adoarme imediat
Mergem si la vaccinul de 4luni azi,am amanat ca a fost racit+ciuperca aia in gurita
O zi frumoasa tuturor
Am pus o poza de ieri cu noi
Buna Cris!!! ce mare s-a facut bebe!!
Cris de la ce varsta poate fi pus in marsupiul asta din poza?
Antonis, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2115 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1598 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #15652 (permalink)  
Vechi 23 oct 2013, 17:18:18
bobopuiu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 27 iun 2010
Locaţie: tg mures, Romania
Vârsta: 43
Date: 170cm, 67kg
Mesaje: 2.762
Aprecieri acordate: 87
Am fost apreciat(a) de 141 ori in 61 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de rommyna Vezi mesajul
In fiecare zi ma documentez cate putin despre cum va fi viata cu bebe..Astazi facem scenarii ... apocaliptice... pentru viata cu jucarii in living Si avem urmatoarele ipoteze







Acum sa ne rugam cu toatele
Sa vezi cum e cu 3) îți pun poze reale eu zilnic adun dar fără sa se vadă, de asta activez tot mai puțin, da va citesc zilnic!
bobopuiu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 836 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui bobopuiu:
rommyna (23 oct 2013)
  #15653 (permalink)  
Vechi 23 oct 2013, 18:21:43
rommyna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: kind of stil de viata sanatos
Date: 150cm, 68kg
Mesaje: 5.544
Aprecieri acordate: 4.292
Am fost apreciat(a) de 3.392 ori in 1.761 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de Antonis Vezi mesajul
Buna Cris!!! ce mare s-a facut bebe!!
Cris de la ce varsta poate fi pus in marsupiul asta din poza?
Ana, cred ca exista marsupiu si pentru bebe mic mic, asa de la 0 luni Exista niste reguli de cum ar trebui sa fie ales un astfel de wrap


Contactul direct intre parinti si copil este foarte important, mai ales in primele luni de viata ale acestuia. Marsupiile pentru copii, cunoscute si sub numele de port-bebe, sunt tot mai utilizate de catre parinti, datorita posibilitatii transportarii copilului in siguranta si foarte aproape de corp, acestia putand desfasura, in acelasi timp, si alte activitati.

Cand trebuie folosit marsupiul pentru copii?

In ceea ce priveste siguranta si pozitia bebelusului, marsupiile pentru copii disponibile in prezent, sunt concepute pentru a-i putea trasnporta inca din primele saptamani de viata, o conditie primordiala fiind aceea ca acestia sa cantareasca minim 3,5 kilograme. Din punct de vedere senzorial, de relationare afectiva intre parinte si copil, marsupiile sunt foarte utile, putand fi folosite si in cazul copiilor care abia au o luna de viata, dar si in cazul copiilor care au implinit deja doi ani. Majoritatea producatorilor de port-bebe indica faptul ca acestea pot fi folosite pentru copii, cu greutate pana in 18 kilograme.

Pot fi periculoase marsupiile pentru copii?

In ciuda multiplelor beneficii, nu trebuie neglijat aspectul medical, caci, in cazul in care micutul este purtat in port-bebe prea mult timp, acest lucru se poate dovedi periculos pentru coloana vertebrala sau pentru muschii picioarelor. De asemenea, daca copilasul din port-bebe are o greutate prea mare, acest lucru poate sa duca la obosirea rapida a persoanei care il poarta si la acuzarea unor dureri lombare sau cervicale.

Cum sa alegeti un marsupiu?

Pentru inceput este bine sa stiti ca exista mai multe tipuri de port-bebe, care ofera o varietate de pozitii in care va puteti transporta copilasul, insa cele mai importante aspecte pe care trebuie sa le aveti in vedere atunci cand doriti sa achizitionati unul, sunt confortul si siguranta. Trebuie sa tineti cont de cateva reguli pentru a alege cel mai bun port-bebe: verificati felul in care este distribuita greutatea pe spatele dumneavoastra, sistemele de siguranta, precum si existenta unei protectii pentru capul micutului.

Tipuri de port bebe

Exista doua tipuri de port-bebe: tip fasa si tip ghiozdan. Cele de tip fasa sunt realizate din material textil si pot fi utilizate pentru a transporta copilasul in mai mlte pozitii, in functie de varsta acestuia. Micutul sta intr-o pozitie de leganat, avand o fasa care trece peste unul dintre umerii sai. Acest tip de marsupiu trebuie sa sustina spatele, gatul si capul copilului si nu trebuie strans prea tare in jurul pieptului dumneavoastra. Puteti transporta nou-nascutii frontal, iar bebelusii care au deja cateva luni de viata, in spate sau pe sold. Marsupiul de tip ghiozdan permite transportarea copilului in pozitie verticala, iar capul acestuia va fi sustinut de un burete special, ce poate fi adaptat in functi de copil. Se recomanda pentru micutii nu mai mari de 9 luni. Confortul pentru persoana care il poarta este unul foarte bun, doarece greutatea se distribuie egal pe ambii umeri.

Marsupiile pentru copii sunt una din cele mai bune solutii pentru a va putea transporta copilasul in siguranta, insa trebuie sa aveti grija sa alegeti marsupiul potrivit si sa il folositi corespunzator, pentru a va oferi confort atat dumneavoastra, cat si copilasului.


Eu nu m-am documentat foarte mult, dar cred ca numai dupa ce citesti bine poti decide ce este cel mai bine pentru bebelusul tau
__________________
Jurnal Romina
“People are just as happy as they make up their minds to be.” ― Abraham Lincoln


Răspuns cu citat
  #15654 (permalink)  
Vechi 23 oct 2013, 18:22:41
rommyna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: kind of stil de viata sanatos
Date: 150cm, 68kg
Mesaje: 5.544
Aprecieri acordate: 4.292
Am fost apreciat(a) de 3.392 ori in 1.761 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011


Citat:
Anterior postat de Antonis Vezi mesajul
Buna Cris!!! ce mare s-a facut bebe!!
Cris de la ce varsta poate fi pus in marsupiul asta din poza?
Ana, cred ca exista marsupiu si pentru bebe mic mic, asa de la 0 luni Exista niste reguli de cum ar trebui sa fie ales un astfel de wrap


Contactul direct intre parinti si copil este foarte important, mai ales in primele luni de viata ale acestuia. Marsupiile pentru copii, cunoscute si sub numele de port-bebe, sunt tot mai utilizate de catre parinti, datorita posibilitatii transportarii copilului in siguranta si foarte aproape de corp, acestia putand desfasura, in acelasi timp, si alte activitati.

Cand trebuie folosit marsupiul pentru copii?

In ceea ce priveste siguranta si pozitia bebelusului, marsupiile pentru copii disponibile in prezent, sunt concepute pentru a-i putea trasnporta inca din primele saptamani de viata, o conditie primordiala fiind aceea ca acestia sa cantareasca minim 3,5 kilograme. Din punct de vedere senzorial, de relationare afectiva intre parinte si copil, marsupiile sunt foarte utile, putand fi folosite si in cazul copiilor care abia au o luna de viata, dar si in cazul copiilor care au implinit deja doi ani. Majoritatea producatorilor de port-bebe indica faptul ca acestea pot fi folosite pentru copii, cu greutate pana in 18 kilograme.

Pot fi periculoase marsupiile pentru copii?

In ciuda multiplelor beneficii, nu trebuie neglijat aspectul medical, caci, in cazul in care micutul este purtat in port-bebe prea mult timp, acest lucru se poate dovedi periculos pentru coloana vertebrala sau pentru muschii picioarelor. De asemenea, daca copilasul din port-bebe are o greutate prea mare, acest lucru poate sa duca la obosirea rapida a persoanei care il poarta si la acuzarea unor dureri lombare sau cervicale.

Cum sa alegeti un marsupiu?

Pentru inceput este bine sa stiti ca exista mai multe tipuri de port-bebe, care ofera o varietate de pozitii in care va puteti transporta copilasul, insa cele mai importante aspecte pe care trebuie sa le aveti in vedere atunci cand doriti sa achizitionati unul, sunt confortul si siguranta. Trebuie sa tineti cont de cateva reguli pentru a alege cel mai bun port-bebe: verificati felul in care este distribuita greutatea pe spatele dumneavoastra, sistemele de siguranta, precum si existenta unei protectii pentru capul micutului.

Tipuri de port bebe

Exista doua tipuri de port-bebe: tip fasa si tip ghiozdan. Cele de tip fasa sunt realizate din material textil si pot fi utilizate pentru a transporta copilasul in mai mlte pozitii, in functie de varsta acestuia. Micutul sta intr-o pozitie de leganat, avand o fasa care trece peste unul dintre umerii sai. Acest tip de marsupiu trebuie sa sustina spatele, gatul si capul copilului si nu trebuie strans prea tare in jurul pieptului dumneavoastra. Puteti transporta nou-nascutii frontal, iar bebelusii care au deja cateva luni de viata, in spate sau pe sold. Marsupiul de tip ghiozdan permite transportarea copilului in pozitie verticala, iar capul acestuia va fi sustinut de un burete special, ce poate fi adaptat in functi de copil. Se recomanda pentru micutii nu mai mari de 9 luni. Confortul pentru persoana care il poarta este unul foarte bun, doarece greutatea se distribuie egal pe ambii umeri.

Marsupiile pentru copii sunt una din cele mai bune solutii pentru a va putea transporta copilasul in siguranta, insa trebuie sa aveti grija sa alegeti marsupiul potrivit si sa il folositi corespunzator, pentru a va oferi confort atat dumneavoastra, cat si copilasului.


Gasesti cateva idei despre wrap pe net. Eu nu m-am documentat foarte mult, dar cred ca numai dupa ce citesti bine poti decide ce este cel mai bine pentru bebelusul tau
__________________
Jurnal Romina
“People are just as happy as they make up their minds to be.” ― Abraham Lincoln



Ultima dată editat de rommyna; 23 oct 2013 at 18:28:48.
Răspuns cu citat
  #15655 (permalink)  
Vechi 23 oct 2013, 18:23:36
rommyna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: kind of stil de viata sanatos
Date: 150cm, 68kg
Mesaje: 5.544
Aprecieri acordate: 4.292
Am fost apreciat(a) de 3.392 ori in 1.761 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de bobopuiu Vezi mesajul
Sa vezi cum e cu 3) îți pun poze reale eu zilnic adun dar fără sa se vadă, de asta activez tot mai puțin, da va citesc zilnic!
Fara poze nu cred nimic!
__________________
Jurnal Romina
“People are just as happy as they make up their minds to be.” ― Abraham Lincoln


Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui rommyna:
bobopuiu (24 oct 2013), Diana D (24 oct 2013)
  #15656 (permalink)  
Vechi 23 oct 2013, 18:24:36
Prapadeala's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Noi avem Wrap, e ok pt nou nascut. L-am luat pentru perioadele de colici si perioadele cand tb sa dansam cu el si cate o ora ca sa nu ne mai doara spatele. Afara prefer inca sa ies cu caruciorul
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Prapadeala:
rommyna (23 oct 2013)
  #15657 (permalink)  
Vechi 23 oct 2013, 20:58:52
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

cand incep colicii, daca incep?

referitor la wrap si eu tot am vrut sa-mi fac unul, dar n-am mai apucat...
iar la marsupii, noi am folosit cu david de la 4 luni, dar doar tata il putea duce pe mine ma rupea de spate, preferam sa-l tin in brate daca era cazu
deocamdata pe razvi il pun in carucior(avem 2 unul cumparat si unul primit pe unul il folosim afara si unul in interior) si asa ne facem treburile prin casa, il port cu mine peste tot caci nu-l pot lasa nici o secunda singur.. David l-ar smotoci tot..

astept sa treaca cele 4 saptamani ramase si apoi ma apuc incet incet de ceva miscare ca nu mai am forta in mine, mai ales in maini e mai puternic david ca mine (din cauza saptamanilor petrecute in pat)

azi am fost toti 4 in oras.. complicata procedura cu imbracatul, cu coboratul, cu pe care il punem primul in masina, care copil il scoatem primu si pentru inceput am stat in spate intre cele 2 scaune.. noroc ca incap caci spatiul nu e prea mare..
am fost la tuns...pe David l-am tuns.. ca noroc ca a stat foarte cuminte.. si nu a plans...incruntat si suparat dar cuminte.. iar apoi a fost foarte incantat de noua freza..
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui dorutza:
Diana D (24 oct 2013), MIRUTZA (24 oct 2013), Prapadeala (23 oct 2013), rainbow (23 oct 2013), rommyna (24 oct 2013)
  #15658 (permalink)  
Vechi 23 oct 2013, 21:42:56
Prapadeala's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Doruta, e usor, practic wrapul elastic (ala care e perfect pentru nou nascuti) e o bucata de material de 5 metri
Mie mi se pare greu sa plec cu unul singur de acasa, dar cu doi. Cat e sotul tau la servici, tu esti singura cu ei? Cum te descurci?
Vedeam pozele de pe facebook si ma uitam ce mic e Razvi, parca nici nu mi-l mai aduc aminte pe Sebi asa mic. Oricum e cuminte la baie, al meu urla rau la inceput. Pe la o luna a inceput sa ii placa, acum iubeste baita. Poate sa planga o gramada inainte, la baita se linisteste
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Prapadeala:
rommyna (24 oct 2013)
  #15659 (permalink)  
Vechi 24 oct 2013, 08:01:59
rainbow's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 sep 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 37
Date: 168cm, 103.5kg
Mesaje: 4.946
Aprecieri acordate: 6.039
Am fost apreciat(a) de 2.164 ori in 777 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

neata!!
multumim mult pt aprecieri!
eu as vrea sa slabesc mai repede...sunt la greutatea de la ticker de o luna..acum ca ne-am linistit cu botezul si nu mai am alt stres,o sa imi fac timp si de sport.O sa incepem si diversificarea acum la 5luni,si poate bebe v-a dormi mai mult de 30de min ziua,sper
Ana,in marsupiu eu l-am pus de curand,dupa 4 luni.Oricum,pediatra mi-a zis ca nu mai e recomandat sA Il punem in el,1 pt ca se deformeaza coloana si 2 pt ca s-au sufocat multi copii..ma rog...al2lea motiv mi se pare aiurea..mamele sunt inconstiente
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui rainbow:
Diana D (24 oct 2013)
  #15660 (permalink)  
Vechi 24 oct 2013, 09:37:14
Madalina Nenciu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 sep 2010
Locaţie: Slobozia, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Slabesc cu principii alimentare sanatoase
Date: 168cm, 96.5kg
Mesaje: 2.371
Aprecieri acordate: 482
Am fost apreciat(a) de 521 ori in 246 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Neata everybody!
Dragelor, azi ma simt mai bine...durerea din gat a disparut , cred ca a ramas o urma de gripa, care da semne sa treaca si ea.
Citindu-va pe voi, mamici cu puiuti, parca simt o nerabdare sa-l vad si eu pe bebele meu... Cateodata ma gandesc oare cum o arata, cu cine va semana, ce culoare va avea ochisorii etc...
Romy, am inceput sa o iau si eu pe urmele tale!
Astazi bebe mi-a dat desteptarea...Cand nu-i convine pozitia in care dorm, loveste asa cu o putere...
Radeam cu al meu si ii ziceam ca parca bebe pare mai puternic pe zi ce trece!
__________________

Jurnalul meu



“Trebuie să începi să te gândești la tine, că devii persoana care vrei să fii” – David Viscott
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Madalina Nenciu:
dorutza (24 oct 2013), rommyna (24 oct 2013)
Răspunde

Informatii despre slabit
2011, calorii, dieta, jurnalul, mamicilor, sanatos, sarcina, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Mihaela1006 - Slabuta 2011 Slabuta Slabute 2011 5 03 sep 2011 00:15:22
Oferte litoral 2011 lacra81 Turism 13 07 aug 2011 12:15:38
Jurnal Berllina 2011 Berlllina Arhiva jurnale slabit 8 13 iun 2011 06:25:17
Mirese 2011 Daniela Anghel Jurnale slabit mirese 18 26 feb 2011 22:14:13
Slabute 2011 Slabuta Slabute 2011 18 11 feb 2011 16:13:16

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole