View Single Post
  #15797 (permalink)  
Vechi 04 nov 2013, 13:53:11
Diana D's Avatar
Diana D Diana D este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Montignac
Date: 158cm, 50kg
Mesaje: 1.995
Aprecieri acordate: 2.153
Am fost apreciat(a) de 879 ori in 479 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Simo sa va traiasca micul crestin! sa fie sanatos si voios!

Noi suntem bine, alergam prin parculet toata ziulica, Carla a devenit foarte afectuoasa, ne pupa, vine si se da pe langa noi , ne strange de picior sau isi pune capul pe noi ca o piscuta E tare activa, mancacioasa, de dormit doarme la pranz 2-3 ore si seara de la 21:30 pana la 8 dimi, ambele somnuri in patutul ei dar mai are si nopti knd se alinta si vrea mai multa dragoste si o luam in patul cel mare.Are la 1 an si aproape 4 luni 80 de cm si 11 kg.A invata sa zica "alo" si toata ziua sta cu tel la ureche si spune " alo Lala" adik alo carla, ii plac cartile la nebunie, deja stie sa imite multe animalute, ii place sa ne imite knd stergem praful sau cand dam cu mopul..e tare harnicuta.
Suntem tare mandri de ea si o iubim enorm.

Eu stagnez la 53 kg dar nu ma plang k pana la vara ajung eu la 49 de kg ce ma bucur e k am mai mancat si pizza si inghetata dar nu se pune inapoi ce am dat.

Va pupam!
__________________
Cea mai fericita mamica de fetita

Diana D, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1774 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1257 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1258 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui Diana D:
Gea (05 nov 2013), Laura (04 nov 2013), MIRUTZA (04 nov 2013), rommyna (04 nov 2013)