View Single Post
  #16 (permalink)  
Vechi 25 oct 2013, 14:11:22
ElenaelenaIrina's Avatar
ElenaelenaIrina ElenaelenaIrina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 19 aug 2012
Locaţie: Orastie, Romania
Dieta: personalizata
Date: 160cm, 49.9kg
Mesaje: 72
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 19 ori in 19 mesaje
Implicit Re: Slabuta in devenire

Inteleg perfect situatia cu mama ta! La fel ca in cazul tau, mama nu vrea sa auda de paine integrala, fara prajeli si ulei mult! ) Este 100% impotriva slabitului! Cand ma vade ca fac sport spune ca-s nebuna ). Asta poate fi si din vina mea, deoarece prima data am slabit prin infometare, iar acum asociaza slabitul sanatos cu ceea ce faceam eu inainte.

Dragi slabute, noi adolescentele care vrem sa ne modelam frumos corpul, nu putem manca la fel de sanatos sau de corect ca voi, deoarece inca depindem de parinti, unii avand o parere gresita despre alimentatia sanatoasa, asta insemnand pentru ei infometare (mama gateste dupa retetele vechi, cele cu mult ulei, slanina, grasime cat cuprinde), iar daca mancarea nu contine aceste ingrediente daunatoare siluetei, nu este comestibila . Mama, acceptandu-mi pana la urma "mofturile" , s-a obijnuit sa mananc alimente care nu au pe ele "eticheta BOMBA CALORICA" , dar nu-i pot refuza ciorba de perisoare sau tocana pentru ca efectiv ma indoapa cu forta! In concluzie, este super de voi ca va preparati mancarica dupa bunul plac, dar noi ne descurcam mai greu cu capitolul "alimentatie de dieta". :*
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui ElenaelenaIrina:
Kclaudyia (25 oct 2013)