View Single Post
  #16 (permalink)  
Vechi 23 aug 2010, 10:29:37
Flaviola's Avatar
Flaviola Flaviola este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 16 aug 2010
Locaţie: Baia Mare, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Dieta personalizata
Date: 164cm, 87kg
Mesaje: 741
Aprecieri acordate: 31
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 11 mesaje
Implicit Re: Jurnal de Bridget Jones - Flaviola

Hello fetelor. Am avut un weekend plin, am fost cu cortul, m-am scapat la vreo 50 de gr de chipsuri, am baut si niste vin si cola si ma gandeam ca nu am sa vad mare lucru pe cantar. M-am cantarit ieri dimineata si aveam 83,1, dar bausem cam 500 de ml de apa. Si m-am ofticat un pic si parca mi s-a dus cheful de diete, dar am zis ca mai fac o incercare azi dimi. Am papat bine ieri dimineata, pe urma am bagat mult pepene verde si am mai mancat niste cereale. Am mers pe jos cam 2,30 ore si azi dimi cand m-am cantait aveam 82,1. Clar ca mi-a venit cheful sa duc lupta mai departe. Sunt suparata ca nu am mai gasit faina din care imi faceam paine. E facuta de Galmop... si o cumparam din Kaufl..., dar au zis ca nu au mai avut de cateva luni. Nu stiu pe unde as putea sa o gasesc.
Flaviola, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2382 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1865 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 833 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]