View Single Post
  #16 (permalink)  
Vechi 01 aug 2011, 14:55:39
comy's Avatar
comy comy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 18 iul 2011
Locaţie: botosani, Romania
Vârsta: 37
Dieta: disociata
Date: 168cm, 64kg
Mesaje: 2
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ela82 - o viitoare mireasa slabuta

fetelor sunt cat se poate de noua pe acest forum si mi as dori mult sa schimb pareri cu voi despre slabit...nu stiu inca cum sa mi deschid un jurnal si nici sa mi apara asa cum apare la voi evidenta aia sa i zic asa de sub topicul unde scrieti...eu am incaput o dieta de 29 de zile pa care astazi o termin....cred ca am slabt vreo 7 kg, inca nu m am urcat pe un cantar care sa indice bine....am 1.68 si 61 de kg in prezent....si cred ca am sa ma tin in continuare de dieta asta, desi incep sa ma satur....e unfel de disociata, doar ca uneori ai voie un pilaf, o salata chestii de genu....
de ce amintrat tocmai aici?ati ghicit, pt ca la anu voi fi si eu miresica, la anu insemnand in mai...si aici vine problema, de slabit am slabit, dar pana la anu pun la loc si iar o iau de la capat si zau...nu mi se pare normal, ajungi sa te saturi la un moment dat...problema mea e sa ma mentin, una din ele, a doua ar fi ca nu fac deloc miscare, nici macar mers....ca merg cu masina....un sfat cum as putea sa ma mentin la o anumita greutate?va pup si sper sa ma primiti cu drag intre voi, promit sa intru cat de des pot
comy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1616 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1099 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 842 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat