View Single Post
  #16007 (permalink)  
Vechi 18 nov 2013, 11:47:49
rommyna's Avatar
rommyna rommyna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: kind of stil de viata sanatos
Date: 150cm, 68kg
Mesaje: 5.544
Aprecieri acordate: 4.292
Am fost apreciat(a) de 3.392 ori in 1.761 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de Prapadeala Vezi mesajul
Romina, imi dau seama cat de nasol e sa fii iarna cu burtica mare. Vara mori de cald, dar merg si tricourile care sunt deasupra buricului. Eu toata vara am stat prin casa cu burta goala ca imi erau toate maieuturile scurte. Dar am si suferit rau de tot de cald, a doua zi dupa ce am nascut parca s-a racorit cu 10 grade, chiar am simitit nevoia sa pun noaptea ceva pe mine
In casa este ok, dar chiar in maieu, tricou scurt si cu burtica partial goala nu as sta. Nu ma simt confortabil. Am gasit printre hainele mele de casa vreo doua tricouri de la mister care i-au ramas mici si am purtat unul sambata. Cred ca voi fura de la el in continuare

Bine nu este nicicum, fiindca vara te sufoci, iar iarna te omoara povara trentelor, zeci de straturi: maieu, bluza, pulover, haina groasa..Eu nici inainte nu eram incantata de atatea lucruri, cateodata simteam ca ma sufoc, dar acum! Noroc ca nu o sa mai vin foarte mult la munca si apoi o sa stau mai mult in casa. Poate mai ies la o plimbare, dar nu o sa simt chiar asa greutatea hainelor.
__________________
Jurnal Romina
“People are just as happy as they make up their minds to be.” ― Abraham Lincoln


Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui rommyna:
roxana1985 (18 nov 2013)