View Single Post
  #16009 (permalink)  
Vechi 18 nov 2013, 13:30:40
dorutza's Avatar
dorutza dorutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de Gea Vezi mesajul
Buna fetele
Dau si eu 5 minute pe aici

Cu greutatea si eu am probleme, am inceput deja sa ma ingras Am pus 1kg in ultima luna Vreau sa cred ca e din cauza frigului si ca organismul meu se protejeaza cum poate

Acum am 66.7-67 kg, in functie de ce mananc in ziua respectiva. Desi, recunosc, am mai si calcat stramb, cu cate o prajiturica, o felie de cozonac, etc.
Am zis ca incep o cura de cereale Fitness, cate doua mese pe zi: micul dejun si cina/pranzul. Anul trecut in vara a avut ceva efect, dupa vreo 2-3 saptamani am reusit sa scap de 1kg. Ma intreb daca ar avea efect si acum

Eu tineretea mi-am petrecut-o in jurul greutatii de 57-60kg (pana pe la 20 de ani). Am stat vreo 2 ani pe la 63-65kg, dupa care am ajuns rapid la 70-75kg dupa nunta. Acum m-am mentinut de 10 luni la 66kg, dupa ce am tinut Rina90, ceea ce e o reusita, dupa mine.
Da, am avut o perioada cand am fost foarte mandra de mine si ma simteam foarte bine in pielea mea, in primele luni dupa rezultatul obtinut. Acum, incep iarasi sa vad o sunculita aici, un strat de grasime dincolo, care ma supara Mi-am propus sa tin iarasi din ianuarie 2013 o tura de dieta, impreuna cu cumnata mea, sa ne sustinem impreuna. Insa voi vedea cum se mai schimba lucrurile pana atunci
cu care cumnata???
ai putea incepe acum, sa faci loc la ceva kg pt sarbatori
iar apoi munca serioasa din ianuarie
cu cerealele fitness nu prea is in clar dar daca tie iti fac bine... pe mine ma ingrasa
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat