View Single Post
  #16075 (permalink)  
Vechi 24 nov 2013, 16:35:17
Prapadeala's Avatar
Prapadeala Prapadeala este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul


sa stii ca m-am gandit la tine cand mi-a trecut si mie prin cap sa-l scot pe balcon sa-l adorm. -mi-am amintit ca tu nu-i faceai baie seara ci dimineata, dar nu stiam ca din cauza ca avea energie ci din cauza ca il adormeai afara.
Razvi dupa baita sta putin cuminte, apoi ii trebuie papa, apoi sta cuminte cu ochii inchisi cu tzitzi in gura de zici ca doarme, dar daca te misti de langa el se agita, se pune sa se intinda iar apoi incepe scandalul
i-am propus lui flaviu ca in zilele cand nu-i fac baitza sa-l scoatem pe balcon, dar a zis ca mai mult ca sigur se va trezi cand il dezbracam.. oricum cred ca voi incerca.. ar fi fain sa doarma de la 10
saptamana asta am reusit sa-l adormim la 11, e bine si asa decat 12
dar pt el nu are nici o importanta daca ii fac baitza sau nu in ritualul de nani...

mi-am amintit si de nicoles care isi culca copiii pe la 7-8... ce fain
Doruta, nici pentru Sebi nu a avut de la inceput importanta ritualul de baita, abia acum cred ca incep sa asocieze anumire chestii. Am mai citit pe net despre somn si cica abia la 4 luni se poate vorbi de un program de somn
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Prapadeala:
rommyna (25 nov 2013)