Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul mamicilor 2011

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #16071 (permalink)  
Vechi 24 nov 2013, 07:39:47
meapasarica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: Alba Iulia /Kristianstad, Suedia
Vârsta: 40
Dieta: nici una :)
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 3.607
Aprecieri acordate: 826
Am fost apreciat(a) de 689 ori in 299 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Neata fetelor!
N oi suntem treji dinainte de 4, Viktor e racit, are febra si nu poate dormi, toata noaptea m.am invartit si eu in pat sa.l controlez de febra, nu a avut febra mare dar e de ajuns ca sa ii deranjeze somnul.
Ieri dimineata cand ne.am trezit am citit cu Viktor in ceva carti si am luat si o carte cu craciunul si cu mos craciun. Si i.am explicat ce si cum cu mosul si pe unde vine si ce aduce etc, si la sfarsit l.am intrebat, desi n.a mai auzit intrebarea inainte, ce vrea sa ii aduca mosul, si mi.a raspuns prompt: bil-masina in suedeza, am ramas socata, si apoi l.am intrebat daca vrea una mare sau mica, si a zis ca mica, sa ma topesc nu asa...deja am baiatmare care stie ce vrea de craciun
Tot saptamana asta am auzit ca stie tot mai multe cuvinte in suedeza si face legatura cu ele si in romaneste, de exemplus stie ca ägg este ou , si ca blå este albastru. Cu siguranta ca stie mai multe cuvinte dar nu le intelegem noi

Dorutza ma ganeam la Razvi al tau cu adormitul seara, ca stiu ca si Viktor a avut o perioada din asta cand avea 1luna 2, cand nu il puteam culca decat daca il scoteam seara afara la aer curat si in 20 de min era adormit. Ai posibiltatea sa il duci puyin afara seara ca acum e si aerul tare, trebuie sa ii faca bine, e si intuneric si linistitor, macar mai schimbati mediul si ast poate sa.l oboseasca daca nu sa.l adoarma. Eu imi mai amintesc ca nu ii faceam baie seara ca avea o energie dupa baie de era de neoprit

Duminica placuta si copii cuminti
meapasarica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1071 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui meapasarica:
nicoleta100 (24 nov 2013), rainbow (25 nov 2013)
  #16072 (permalink)  
Vechi 24 nov 2013, 12:21:40
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de meapasarica Vezi mesajul
Neata fetelor!
N oi suntem treji dinainte de 4, Viktor e racit, are febra si nu poate dormi, toata noaptea m.am invartit si eu in pat sa.l controlez de febra, nu a avut febra mare dar e de ajuns ca sa ii deranjeze somnul.
Ieri dimineata cand ne.am trezit am citit cu Viktor in ceva carti si am luat si o carte cu craciunul si cu mos craciun. Si i.am explicat ce si cum cu mosul si pe unde vine si ce aduce etc, si la sfarsit l.am intrebat, desi n.a mai auzit intrebarea inainte, ce vrea sa ii aduca mosul, si mi.a raspuns prompt: bil-masina in suedeza, am ramas socata, si apoi l.am intrebat daca vrea una mare sau mica, si a zis ca mica, sa ma topesc nu asa...deja am baiatmare care stie ce vrea de craciun
Tot saptamana asta am auzit ca stie tot mai multe cuvinte in suedeza si face legatura cu ele si in romaneste, de exemplus stie ca ägg este ou , si ca blå este albastru. Cu siguranta ca stie mai multe cuvinte dar nu le intelegem noi

Dorutza ma ganeam la Razvi al tau cu adormitul seara, ca stiu ca si Viktor a avut o perioada din asta cand avea 1luna 2, cand nu il puteam culca decat daca il scoteam seara afara la aer curat si in 20 de min era adormit. Ai posibiltatea sa il duci puyin afara seara ca acum e si aerul tare, trebuie sa ii faca bine, e si intuneric si linistitor, macar mai schimbati mediul si ast poate sa.l oboseasca daca nu sa.l adoarma. Eu imi mai amintesc ca nu ii faceam baie seara ca avea o energie dupa baie de era de neoprit

Duminica placuta si copii cuminti
felicitari pt asa un baietel istet!
multa sanatate!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui nicoleta100:
meapasarica (24 nov 2013)
  #16073 (permalink)  
Vechi 24 nov 2013, 14:21:53
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de meapasarica Vezi mesajul
Neata fetelor!
N oi suntem treji dinainte de 4, Viktor e racit, are febra si nu poate dormi, toata noaptea m.am invartit si eu in pat sa.l controlez de febra, nu a avut febra mare dar e de ajuns ca sa ii deranjeze somnul.
Ieri dimineata cand ne.am trezit am citit cu Viktor in ceva carti si am luat si o carte cu craciunul si cu mos craciun. Si i.am explicat ce si cum cu mosul si pe unde vine si ce aduce etc, si la sfarsit l.am intrebat, desi n.a mai auzit intrebarea inainte, ce vrea sa ii aduca mosul, si mi.a raspuns prompt: bil-masina in suedeza, am ramas socata, si apoi l.am intrebat daca vrea una mare sau mica, si a zis ca mica, sa ma topesc nu asa...deja am baiatmare care stie ce vrea de craciun
Tot saptamana asta am auzit ca stie tot mai multe cuvinte in suedeza si face legatura cu ele si in romaneste, de exemplus stie ca ägg este ou , si ca blå este albastru. Cu siguranta ca stie mai multe cuvinte dar nu le intelegem noi

Dorutza ma ganeam la Razvi al tau cu adormitul seara, ca stiu ca si Viktor a avut o perioada din asta cand avea 1luna 2, cand nu il puteam culca decat daca il scoteam seara afara la aer curat si in 20 de min era adormit. Ai posibiltatea sa il duci puyin afara seara ca acum e si aerul tare, trebuie sa ii faca bine, e si intuneric si linistitor, macar mai schimbati mediul si ast poate sa.l oboseasca daca nu sa.l adoarma. Eu imi mai amintesc ca nu ii faceam baie seara ca avea o energie dupa baie de era de neoprit

Duminica placuta si copii cuminti
sa stii ca m-am gandit la tine cand mi-a trecut si mie prin cap sa-l scot pe balcon sa-l adorm. -mi-am amintit ca tu nu-i faceai baie seara ci dimineata, dar nu stiam ca din cauza ca avea energie ci din cauza ca il adormeai afara.
Razvi dupa baita sta putin cuminte, apoi ii trebuie papa, apoi sta cuminte cu ochii inchisi cu tzitzi in gura de zici ca doarme, dar daca te misti de langa el se agita, se pune sa se intinda iar apoi incepe scandalul
i-am propus lui flaviu ca in zilele cand nu-i fac baitza sa-l scoatem pe balcon, dar a zis ca mai mult ca sigur se va trezi cand il dezbracam.. oricum cred ca voi incerca.. ar fi fain sa doarma de la 10
saptamana asta am reusit sa-l adormim la 11, e bine si asa decat 12
dar pt el nu are nici o importanta daca ii fac baitza sau nu in ritualul de nani...

mi-am amintit si de nicoles care isi culca copiii pe la 7-8... ce fain
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui dorutza:
Diana D (25 nov 2013), rainbow (25 nov 2013)
  #16074 (permalink)  
Vechi 24 nov 2013, 16:19:59
MIRUTZA's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 mai 2010
Locaţie: Sfantu Gheorghe, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Dukan, consolidare
Date: 159cm, 56.9kg
Mesaje: 3.047
Aprecieri acordate: 707
Am fost apreciat(a) de 890 ori in 422 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

buna.
Anca e tare fain baiatul tau.Toti baietii de aici sunt frumosi,,doar ca pe Victor il vadem mai rar in poze.

Noi de cand am mdificat patutul, reusim sa o punem in pat la 10-10:30 si asa bine e
O duminica frumoasa !
MIRUTZA, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
MIRUTZA, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1875 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1358 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 842 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de MIRUTZA; 24 nov 2013 at 16:22:03.
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui MIRUTZA:
Diana D (25 nov 2013), dorutza (24 nov 2013), rainbow (25 nov 2013)
  #16075 (permalink)  
Vechi 24 nov 2013, 16:35:17
Prapadeala's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul


sa stii ca m-am gandit la tine cand mi-a trecut si mie prin cap sa-l scot pe balcon sa-l adorm. -mi-am amintit ca tu nu-i faceai baie seara ci dimineata, dar nu stiam ca din cauza ca avea energie ci din cauza ca il adormeai afara.
Razvi dupa baita sta putin cuminte, apoi ii trebuie papa, apoi sta cuminte cu ochii inchisi cu tzitzi in gura de zici ca doarme, dar daca te misti de langa el se agita, se pune sa se intinda iar apoi incepe scandalul
i-am propus lui flaviu ca in zilele cand nu-i fac baitza sa-l scoatem pe balcon, dar a zis ca mai mult ca sigur se va trezi cand il dezbracam.. oricum cred ca voi incerca.. ar fi fain sa doarma de la 10
saptamana asta am reusit sa-l adormim la 11, e bine si asa decat 12
dar pt el nu are nici o importanta daca ii fac baitza sau nu in ritualul de nani...

mi-am amintit si de nicoles care isi culca copiii pe la 7-8... ce fain
Doruta, nici pentru Sebi nu a avut de la inceput importanta ritualul de baita, abia acum cred ca incep sa asocieze anumire chestii. Am mai citit pe net despre somn si cica abia la 4 luni se poate vorbi de un program de somn
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Prapadeala:
rommyna (25 nov 2013)
  #16076 (permalink)  
Vechi 24 nov 2013, 17:18:37
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de Prapadeala Vezi mesajul


Doruta, nici pentru Sebi nu a avut de la inceput importanta ritualul de baita, abia acum cred ca incep sa asocieze anumire chestii. Am mai citit pe net despre somn si cica abia la 4 luni se poate vorbi de un program de somn
eu nu prea cred in program, adica doar in "e seara, ar trebui sa ne culcam" sau " e dimineata, mi foame"
programul asta a lor se tot schimba, tot cum vor ei fac.. iar noi facem ce putem.. baitza, scos afara, leganat, cantat, plimbat, uscator, zgomote albe.. altii ii pun in masina si la plimbare cu ei ca sa doarma
eu aveam impresia ca dupa baitza ar trebui sa se moleseasca dar nu e asa..
si am vazut la David,a avut perioade cu somn de 2 ori pe zi, o data pe zi, perioade cu somn de 30 min..sau cu somn deloc
eu sunt fericita ca doarme noaptea si sper ca asta sa nu se schimbe. as fi mai fericita daca s-ar culca fara scandal si un pic mai repede dar e bine si asa.
nici in programul de masa nu cred.. adica doar in mesele de dimineata si de seara.. restul la cerere, plus pe asta mare il mai intreb daca ii e foame dar ne cere el tot timpul cand ii e foame
stiu ce scrie in carti dar facem si noi cum putem.


in alta ordine de idei mi-am luat cuptor electric mini, in sfarsit, si de mult am vrut sa fac briose de regim pt mine - asta asa in loc de ciocolata
dar am avut si musafiri si am facut 24 briose cu struguri si sos iaurt care s-au topit instant si au fost foarte laudate.. hm ce bine m-am simtit- mai ales ca le-am pregatit 50% cu razvi in brate
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui dorutza:
rainbow (25 nov 2013), rommyna (25 nov 2013)
  #16077 (permalink)  
Vechi 24 nov 2013, 17:23:36
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de MIRUTZA Vezi mesajul
buna.
Anca e tare fain baiatul tau.Toti baietii de aici sunt frumosi,,doar ca pe Victor il vadem mai rar in poze.

Noi de cand am mdificat patutul, reusim sa o punem in pat la 10-10:30 si asa bine e
O duminica frumoasa !
super
si noi avem o mare realizare cu david, deoarece stam pe hol cu usa deschisa la camera pana ne culcam el nu ne mai striga si nu mai vine dupa noi..
a avut si o seara cand a adormit singur si noi pe hol cu usa deschisa
somnul de amiaza s-a exclus la noi- pana la vara.. mai doarme doar cand ne trezim foarte foarte dimineata
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui dorutza:
meapasarica (24 nov 2013), MIRUTZA (24 nov 2013)
  #16078 (permalink)  
Vechi 24 nov 2013, 17:44:34
Prapadeala's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul


eu nu prea cred in program, adica doar in "e seara, ar trebui sa ne culcam" sau " e dimineata, mi foame"
programul asta a lor se tot schimba, tot cum vor ei fac.. iar noi facem ce putem.. baitza, scos afara, leganat, cantat, plimbat, uscator, zgomote albe.. altii ii pun in masina si la plimbare cu ei ca sa doarma
eu aveam impresia ca dupa baitza ar trebui sa se moleseasca dar nu e asa..
si am vazut la David,a avut perioade cu somn de 2 ori pe zi, o data pe zi, perioade cu somn de 30 min..sau cu somn deloc
eu sunt fericita ca doarme noaptea si sper ca asta sa nu se schimbe. as fi mai fericita daca s-ar culca fara scandal si un pic mai repede dar e bine si asa.
nici in programul de masa nu cred.. adica doar in mesele de dimineata si de seara.. restul la cerere, plus pe asta mare il mai intreb daca ii e foame dar ne cere el tot timpul cand ii e foame
stiu ce scrie in carti dar facem si noi cum putem.


in alta ordine de idei mi-am luat cuptor electric mini, in sfarsit, si de mult am vrut sa fac briose de regim pt mine - asta asa in loc de ciocolata
dar am avut si musafiri si am facut 24 briose cu struguri si sos iaurt care s-au topit instant si au fost foarte laudate.. hm ce bine m-am simtit- mai ales ca le-am pregatit 50% cu razvi in brate

Asta cu programul de masa nu o cred nici eu, cu programul de somn eu sper sa fie adevarata, adica munca mea de pana acum sa aiba niste roade . Acum nu stiu care e cauza, dar mie mi se pare ca fata de acum o luna, acum e parfum cu somnul. Noaptea si-a lungit binisor primul somn, nu mai e ceas la 3 ore, se trezeste undeva intre 3 si 5. O data s-a trezit prima oara la 6:30, a fost de vis

Si eu ar tb sa ma apuc putin de gatit dulciuri dietetice. Ce reteta buna de briose dietetice ai?
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Prapadeala:
dorutza (24 nov 2013)
  #16079 (permalink)  
Vechi 24 nov 2013, 21:30:36
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de Prapadeala Vezi mesajul



Asta cu programul de masa nu o cred nici eu, cu programul de somn eu sper sa fie adevarata, adica munca mea de pana acum sa aiba niste roade . Acum nu stiu care e cauza, dar mie mi se pare ca fata de acum o luna, acum e parfum cu somnul. Noaptea si-a lungit binisor primul somn, nu mai e ceas la 3 ore, se trezeste undeva intre 3 si 5. O data s-a trezit prima oara la 6:30, a fost de vis

Si eu ar tb sa ma apuc putin de gatit dulciuri dietetice. Ce reteta buna de briose dietetice ai?
de pe site-ul retete-dukan am luat.. au la baza tarate de grau, ovaz, ou, lapte praf, branza.. diferite combinatii.. au iesit bune
acuma nah nu le-am facut exaxt pt ca nu cred in branza cu 0% gr sau alte chestii de astea
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui dorutza:
Prapadeala (24 nov 2013)
  #16080 (permalink)  
Vechi 25 nov 2013, 08:29:08
rainbow's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 sep 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 37
Date: 168cm, 103.5kg
Mesaje: 4.946
Aprecieri acordate: 6.039
Am fost apreciat(a) de 2.164 ori in 777 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Neata fetele!
Noi suntem mult mai bine,aerosolii au facut minuni!
Si Eric a avut icter,dar i-a trecut repede,ca il tineam la soare mai mult,avantaj ca am nascut vara.
Si legat de somn,Eric adoarme leganat pe picioare sau in brate rareori.Pe la9 doarme mai mereu,f rar ne apuca 10.Dar. se trezste noaptea la 2ore mai nou ,iar.
Si dimineata la 7e fresh.
Pupici pt mamici,burtici si copilasi!o saptamana frumoasa
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui rainbow:
Prapadeala (25 nov 2013), rommyna (25 nov 2013), simonet (25 nov 2013)
Răspunde

Informatii despre slabit
2011, calorii, dieta, jurnalul, mamicilor, sanatos, sarcina, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Mihaela1006 - Slabuta 2011 Slabuta Slabute 2011 5 03 sep 2011 00:15:22
Oferte litoral 2011 lacra81 Turism 13 07 aug 2011 12:15:38
Jurnal Berllina 2011 Berlllina Arhiva jurnale slabit 8 13 iun 2011 06:25:17
Mirese 2011 Daniela Anghel Jurnale slabit mirese 18 26 feb 2011 22:14:13
Slabute 2011 Slabuta Slabute 2011 18 11 feb 2011 16:13:16

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole