View Single Post
  #16076 (permalink)  
Vechi 24 nov 2013, 17:18:37
dorutza's Avatar
dorutza dorutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de Prapadeala Vezi mesajul


Doruta, nici pentru Sebi nu a avut de la inceput importanta ritualul de baita, abia acum cred ca incep sa asocieze anumire chestii. Am mai citit pe net despre somn si cica abia la 4 luni se poate vorbi de un program de somn
eu nu prea cred in program, adica doar in "e seara, ar trebui sa ne culcam" sau " e dimineata, mi foame"
programul asta a lor se tot schimba, tot cum vor ei fac.. iar noi facem ce putem.. baitza, scos afara, leganat, cantat, plimbat, uscator, zgomote albe.. altii ii pun in masina si la plimbare cu ei ca sa doarma
eu aveam impresia ca dupa baitza ar trebui sa se moleseasca dar nu e asa..
si am vazut la David,a avut perioade cu somn de 2 ori pe zi, o data pe zi, perioade cu somn de 30 min..sau cu somn deloc
eu sunt fericita ca doarme noaptea si sper ca asta sa nu se schimbe. as fi mai fericita daca s-ar culca fara scandal si un pic mai repede dar e bine si asa.
nici in programul de masa nu cred.. adica doar in mesele de dimineata si de seara.. restul la cerere, plus pe asta mare il mai intreb daca ii e foame dar ne cere el tot timpul cand ii e foame
stiu ce scrie in carti dar facem si noi cum putem.


in alta ordine de idei mi-am luat cuptor electric mini, in sfarsit, si de mult am vrut sa fac briose de regim pt mine - asta asa in loc de ciocolata
dar am avut si musafiri si am facut 24 briose cu struguri si sos iaurt care s-au topit instant si au fost foarte laudate.. hm ce bine m-am simtit- mai ales ca le-am pregatit 50% cu razvi in brate
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui dorutza:
rainbow (25 nov 2013), rommyna (25 nov 2013)