View Single Post
  #16078 (permalink)  
Vechi 24 nov 2013, 17:44:34
Prapadeala's Avatar
Prapadeala Prapadeala este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul


eu nu prea cred in program, adica doar in "e seara, ar trebui sa ne culcam" sau " e dimineata, mi foame"
programul asta a lor se tot schimba, tot cum vor ei fac.. iar noi facem ce putem.. baitza, scos afara, leganat, cantat, plimbat, uscator, zgomote albe.. altii ii pun in masina si la plimbare cu ei ca sa doarma
eu aveam impresia ca dupa baitza ar trebui sa se moleseasca dar nu e asa..
si am vazut la David,a avut perioade cu somn de 2 ori pe zi, o data pe zi, perioade cu somn de 30 min..sau cu somn deloc
eu sunt fericita ca doarme noaptea si sper ca asta sa nu se schimbe. as fi mai fericita daca s-ar culca fara scandal si un pic mai repede dar e bine si asa.
nici in programul de masa nu cred.. adica doar in mesele de dimineata si de seara.. restul la cerere, plus pe asta mare il mai intreb daca ii e foame dar ne cere el tot timpul cand ii e foame
stiu ce scrie in carti dar facem si noi cum putem.


in alta ordine de idei mi-am luat cuptor electric mini, in sfarsit, si de mult am vrut sa fac briose de regim pt mine - asta asa in loc de ciocolata
dar am avut si musafiri si am facut 24 briose cu struguri si sos iaurt care s-au topit instant si au fost foarte laudate.. hm ce bine m-am simtit- mai ales ca le-am pregatit 50% cu razvi in brate

Asta cu programul de masa nu o cred nici eu, cu programul de somn eu sper sa fie adevarata, adica munca mea de pana acum sa aiba niste roade . Acum nu stiu care e cauza, dar mie mi se pare ca fata de acum o luna, acum e parfum cu somnul. Noaptea si-a lungit binisor primul somn, nu mai e ceas la 3 ore, se trezeste undeva intre 3 si 5. O data s-a trezit prima oara la 6:30, a fost de vis

Si eu ar tb sa ma apuc putin de gatit dulciuri dietetice. Ce reteta buna de briose dietetice ai?
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Prapadeala:
dorutza (24 nov 2013)