View Single Post
  #16173 (permalink)  
Vechi 28 nov 2013, 19:48:02
Prapadeala's Avatar
Prapadeala Prapadeala este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de Laura Vezi mesajul
Buna fetelor.
Loredana felicitari si sarcina usoara.
Burticutelor profitati cat de mult puteti si va odihniti cat mai sta bebe in burtica, ca apoi nu o sa mai aveti timp de dormit. Eu de mai bine de un an si 4 luni nu am mai dormit o noapte intreaga. Sa dea domnul sa fie mai bine la voi.
Doruta voiam sa te intreb ce s.a intamplat cu vergeturile in a doua sarcina? Si cand s.au albit? Ale mele sunt tot rosii dupa atata vreme.
Anca ce face Victor? Mai vrea suzeta?
Diana ce face Carla? Vorbeste ceva?
Alisa are in vocabular cam 15 cuvinte si pe care le pronunta constant, si o gramada de sunete neinteligibile si cand are chef umbla prin casa spunand in continuu rrrrrrrrrrrrrrrr.
Eu inca alaptez si habar nu am pana cand ar fi bine sa cntinui.
Pupici la mamici si bebici.
Stii ca teoriile actuale vorbesc de intarcatul natural care poate sa fie la orice varsta. Eu am de gand sa alaptez pana la un an si putin. La un an ma intorc la servici, va ramane cu masa de seara, dimineata si ce mai presteaza peste noapte. Mai stam cateva luni asa sa se obisnuiasca si el cu ideea ca mami nu mai sta toata ziua cu el si dupa aia il intarc. Oricum lapticul pe care il va bea peste zi va fi LP pt ca daca am lactatia reglata nu prea mai scot la pompa.

Alisa cate mese de lapte are peste zi?
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat