Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul mamicilor 2011

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #16161 (permalink)  
Vechi 28 nov 2013, 12:09:16
LOREDANA99's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2011
Locaţie: Panciu, Romania
Vârsta: 35
Date: 168cm, 59.3kg
Mesaje: 10.522
Aprecieri acordate: 10.801
Am fost apreciat(a) de 8.288 ori in 5.264 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de MIRUTZA Vezi mesajul
Buna dimineata,

Lore am uitat sa te intreb, ce iti doresti? Fata? Baiat? Gemeni?
Stiu ca o sa zici ca nu conteaza, sanatos sa fie , dar precis ai o preferinta ...Sotul ce vrea?
Sotului ii plac tare mult fetitele, eu vreau doar sa fie sanatos. Inainte ma visam mama de fetita, acum deja nu mai conteaza. Pup
__________________

„Pacea vine dinăuntrul tău, nu o căuta în afara ta.” Buddha
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...a99-11089.html
LOREDANA99, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
LOREDANA99, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1801 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1284 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 768 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui LOREDANA99:
Antonis (28 nov 2013), Madalina Nenciu (28 nov 2013), MIRUTZA (28 nov 2013), rommyna (28 nov 2013)
  #16162 (permalink)  
Vechi 28 nov 2013, 12:24:37
Madalina Nenciu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 sep 2010
Locaţie: Slobozia, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Slabesc cu principii alimentare sanatoase
Date: 168cm, 96.5kg
Mesaje: 2.371
Aprecieri acordate: 482
Am fost apreciat(a) de 521 ori in 246 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Buna dragelor!
Eu sunt gospodina azi, pregatesc o ciorbita!

Romy, sa stii ca si eu ma gandeam zilele astea sa-mi pregatesc bagajul de maternitate.. apoi am zis ca-s prea absurda de pe acum Mai astept macar 1 luna
Lore, interdictii nu cred ca exista.Conteaza sa te simti tu bine, sa nu ai probleme de la mirosuri etc.Dar si eu am aceeasi parere ca restul fetelor.Eu am folosit de toate, mai putin vopsea de par, la asta renuntasem dinainte oricum
Iar pentru burtica, eu am folosit ulei de migdale presat la rece.Si intr-adevar este f bun.Eu nu am nicio vergetura pana in prezent si sper nici sa nu apara de-acum incolo

Una peste alta, sa va spun ca am inceput sa dorm mai bine noaptea, ba chiar cateodata mi-e teama sa nu fac vreo ”boacana”(sa nu cumva sa ma pun pe burtica ), ca am un somn profund de vreo cateva seri incoace La toaleta am inceput sa raresc vizitele pe timpul noptii, nu stiu care este cauza apa beau tot mai multa, parca nu ma satur, si nu gasesc un motiv

Pupici tuturor si o zi minunata!
__________________

Jurnalul meu



“Trebuie să începi să te gândești la tine, că devii persoana care vrei să fii” – David Viscott
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Madalina Nenciu:
Antonis (28 nov 2013), LOREDANA99 (28 nov 2013), rommyna (28 nov 2013)
  #16163 (permalink)  
Vechi 28 nov 2013, 13:50:45
LOREDANA99's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2011
Locaţie: Panciu, Romania
Vârsta: 35
Date: 168cm, 59.3kg
Mesaje: 10.522
Aprecieri acordate: 10.801
Am fost apreciat(a) de 8.288 ori in 5.264 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de Madalina Nenciu Vezi mesajul
Buna dragelor!
Eu sunt gospodina azi, pregatesc o ciorbita!

Romy, sa stii ca si eu ma gandeam zilele astea sa-mi pregatesc bagajul de maternitate.. apoi am zis ca-s prea absurda de pe acum Mai astept macar 1 luna
Lore, interdictii nu cred ca exista.Conteaza sa te simti tu bine, sa nu ai probleme de la mirosuri etc.Dar si eu am aceeasi parere ca restul fetelor.Eu am folosit de toate, mai putin vopsea de par, la asta renuntasem dinainte oricum
Iar pentru burtica, eu am folosit ulei de migdale presat la rece.Si intr-adevar este f bun.Eu nu am nicio vergetura pana in prezent si sper nici sa nu apara de-acum incolo

Una peste alta, sa va spun ca am inceput sa dorm mai bine noaptea, ba chiar cateodata mi-e teama sa nu fac vreo ”boacana”(sa nu cumva sa ma pun pe burtica ), ca am un somn profund de vreo cateva seri incoace La toaleta am inceput sa raresc vizitele pe timpul noptii, nu stiu care este cauza apa beau tot mai multa, parca nu ma satur, si nu gasesc un motiv

Pupici tuturor si o zi minunata!
Despre oja am citit pareri pro si contra, unele dintre ele ar contine anumite substante, m-am uitat dimineata pe ale mele si contineau asa ceva, eu nici nu cumpar orice...cu vergeturile eu am mari probleme, le am de dinainte de la slabit si ingrasat brusc, e si genetic, au si mama si sora mea...cand ai inceput sa folosesti uleiul? o sa caut si eu, macar sa nu mai fac altele noi...la vopsit am renuntat de vreun an jumate, de cand am inceput sa lucrez la acest proiect, deja am ajuns la culoarea mea naturala

__________________

„Pacea vine dinăuntrul tău, nu o căuta în afara ta.” Buddha
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...a99-11089.html
LOREDANA99, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
LOREDANA99, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1801 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1284 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 768 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui LOREDANA99:
Antonis (28 nov 2013), Prapadeala (28 nov 2013), rommyna (28 nov 2013)
  #16164 (permalink)  
Vechi 28 nov 2013, 14:01:49
rommyna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: kind of stil de viata sanatos
Date: 150cm, 68kg
Mesaje: 5.544
Aprecieri acordate: 4.292
Am fost apreciat(a) de 3.392 ori in 1.761 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Lore, eu nu numai ca am folosit oja, dar am folosit chiar oja semi-permanenta. Atat timp cat dr meu mi-a zis ca-i ok si sa nu-mi fac griji, am incredere in sfatul lui. Daca tu simti ca ar fi mai bine sa nu iti mai dai cu oja, atunci nu o mai face. Ideea este ca tu sa te simti confortabil. Prea multe procese de constiinta nu ajuta la nimic.

Eu mi-am luat o crema simpla pentru fermitate si ma dau din cand in cand cu ea pe burtica. Nu este o crema speciala pentru sarcina si sper ca nu ma va afecta (nici nu am stat sa ma gandesc ca ar putea sa-mi faca rau, chiar daca eu sunt destul de restrictiva si chiar paranoia in ceea ce priveste permis/interzis in sarcina). O prietena mi-a recomandat uleiul de migdale, cica ar fi cel mai bun. Eu am simplu, luat din plafar. Vergeturi am pe coapse, fund si sani fiindca am slabit/m-am ingrasat in anii trecuti si trecerea de la o stare la alta m-a afectat. Pe burtica nu mi-a aparut nimic inca. Sper nici sa nu-mi apara. Mizez pe factorul genetic, mamei nu prea i-au aparut vergeturi pe burtica in niciuna din sarcini
__________________
Jurnal Romina
“People are just as happy as they make up their minds to be.” ― Abraham Lincoln


Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui rommyna:
LOREDANA99 (28 nov 2013)
  #16165 (permalink)  
Vechi 28 nov 2013, 14:26:31
Gea's Avatar
Gea Gea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 170cm, 68.5kg
Mesaje: 2.168
Aprecieri acordate: 1.045
Am fost apreciat(a) de 1.229 ori in 521 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Salutare fete Mai trec si eu din cand in cand pe aici

In primul rand, felicitari Loredana Stiu ca demult vroiai sa primesti vestea asta, asa ca ma bucur ca s-a indeplinit dorinta

Mamici cu burtici, cu bebei si copilasi, va salut pe toate si va doresc toate cele bune

Eu vin sa ma laud in sfarsit, ca de o saptamana avem toti 4 caninii iesiti Era si cazul la 2 ani si 10 luni In trei saptamani au iesit ultimii trei A fost maraita si mamoasa, dar ma bucur ca au trecut. Acum asteptam maselele mari. Toate 4 Alta veselie

Sa mai zic una, alta de Ana, ce imi trece acum prin cap.
- a devenit foarte atenta la reactiile noastre, la comportament. Sta, analizeaza, si apoi ne ofera cate un compliment: " Bravo mami, conduci foarte bine!", sau "tati, esti cel mai bun dintre toti", sau cand ne mai alintam, imi spune " mami, esti foarte frumoasa, ca si mine suntem minunate"
, eu sunt topita
- incepe sa poarte discutii elaborate cu lumea. Ieri mi-a luat telefonul si a sunat-o pe buni, sa ii spuna " buni, multumesc pentru mancare. Am mancat 3 bucati de peste si a fost foarte bun. Felicitari" Iar inainte sa inchida a zis " te pup buni, si pe bunu' il pup. Va iubesc mult de tot" Mi-au dat lacrimile cand am vazut-o. Fetita mea creste asa de repede
- a inceput sa imite absolut fiecare cuvant ce il aude. Ne imita pe noi, imita ce aude la desene, melodiile din reclama, tot. Si vad ca deja foloseste mare parte din cuvintele pe care le reproduce cand ne aude pe noi. Un fel de invatare activa, nu doar asculta, ci si spune imediat, sa vada daca ii iese exact ca noua. E interesanta treaba, dar uneori e si al naibii de enervanta Mai vorbesc cu sotul si repede vine si ea ca papagalul si repeta tot ce zic. Uneori incep sa rad, ca ma pierd in cuvinte ascultand-o pe ea cum repeta si ince[p sa vorbesc aiureli fara sens ))
- ori de cate ori are ocazia, ne ia si ne imbratisam toti trei, ne pupam fiecare si ea decide ("acum pupam peeeeeeeee........ANA- si mami si tati o pupa pe Ana , apoi iar: acum pupam peeeeeee......MAMI - si ea si sotul ma pupa pe mine si tot asa. Tare bine ne simtim)
- nu este geloasa cand ma imbratisez cu sotul, ba chiar se uita la noi, ne zambeste frumos ne lasa cateva secunde, apoi vine repede " si eu, si eu!"

As mai sta la povesti cu orele, daca nu as avea delucru Asa ca va las cu cateva picaturi din viata noastra si ma intorc in prezent

O zi minunata va doresc
__________________
Sarcina bebe 1: 66 kg + 25 kg = 91kg
Dupa nastere: 79 kg, inceput slabire: 86.5kg
25.09.11 - 15.03.13 = - 21kg > 65.5 kg
Sarcina bebe 2: 66 kg + 16 kg = 82 kg
Dupa nastere: 75 kg, inceput slabire: 71.5 kg
12.10.15 - 20.12.15 = - 6.5kg > 65kg
Gea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 12 membri au apreciat mesajul lui Gea:
Antonis (28 nov 2013), Diana D (28 nov 2013), dorutza (29 nov 2013), jessik (29 nov 2013), Laura (28 nov 2013), LOREDANA99 (28 nov 2013), Madalina Nenciu (28 nov 2013), meapasarica (28 nov 2013), MIRUTZA (28 nov 2013), Prapadeala (28 nov 2013), rommyna (28 nov 2013), VAmedeea (27 dec 2013)
  #16166 (permalink)  
Vechi 28 nov 2013, 14:48:43
rommyna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: kind of stil de viata sanatos
Date: 150cm, 68kg
Mesaje: 5.544
Aprecieri acordate: 4.292
Am fost apreciat(a) de 3.392 ori in 1.761 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Ce frumos Gea! awwww s, sunt oata topita dupa asemenea gesturi Felicitari pentru asa o minunatie de fetita si tie ca esti atat de atenta la evolutia ei
__________________
Jurnal Romina
“People are just as happy as they make up their minds to be.” ― Abraham Lincoln


Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui rommyna:
Gea (28 nov 2013)
  #16167 (permalink)  
Vechi 28 nov 2013, 15:21:32
Madalina Nenciu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 sep 2010
Locaţie: Slobozia, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Slabesc cu principii alimentare sanatoase
Date: 168cm, 96.5kg
Mesaje: 2.371
Aprecieri acordate: 482
Am fost apreciat(a) de 521 ori in 246 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de LOREDANA99 Vezi mesajul

Despre oja am citit pareri pro si contra, unele dintre ele ar contine anumite substante, m-am uitat dimineata pe ale mele si contineau asa ceva, eu nici nu cumpar orice...cu vergeturile eu am mari probleme, le am de dinainte de la slabit si ingrasat brusc, e si genetic, au si mama si sora mea...cand ai inceput sa folosesti uleiul? o sa caut si eu, macar sa nu mai fac altele noi...la vopsit am renuntat de vreun an jumate, de cand am inceput sa lucrez la acest proiect, deja am ajuns la culoarea mea naturala

Daca ai semne de indoiala in ceea ce priveste oja, nu o folosi! Asa cum zice si Romy, nu sunt bune prea multe procese de constiinta!
Eu am folosit uleiul de migdale inca de cum am aflat ca sunt insarcinata!
Vergeturi mai am si eu pe fund si coapse, dupa procesele de slabire/ingrasare, insa burtica este intacta si parca si pielea apare mai ferma! Pt ca se spune ca acest ulei ar fi unul dintre cele mai bune pentru elasticitatea pielii, si este recomandat sa-l folosesti si dupa nastere, pe burtica, ca ajuta la retragerea burticii In general toate uleiurile naturale cred ca sunt bune... eu de la plafar mi-l iau pe acesta si are si un pret accesibil!
__________________

Jurnalul meu



“Trebuie să începi să te gândești la tine, că devii persoana care vrei să fii” – David Viscott
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Madalina Nenciu:
LOREDANA99 (28 nov 2013), rommyna (28 nov 2013)
  #16168 (permalink)  
Vechi 28 nov 2013, 16:42:49
LOREDANA99's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2011
Locaţie: Panciu, Romania
Vârsta: 35
Date: 168cm, 59.3kg
Mesaje: 10.522
Aprecieri acordate: 10.801
Am fost apreciat(a) de 8.288 ori in 5.264 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de Madalina Nenciu Vezi mesajul

Daca ai semne de indoiala in ceea ce priveste oja, nu o folosi! Asa cum zice si Romy, nu sunt bune prea multe procese de constiinta!
Eu am folosit uleiul de migdale inca de cum am aflat ca sunt insarcinata!
Vergeturi mai am si eu pe fund si coapse, dupa procesele de slabire/ingrasare, insa burtica este intacta si parca si pielea apare mai ferma! Pt ca se spune ca acest ulei ar fi unul dintre cele mai bune pentru elasticitatea pielii, si este recomandat sa-l folosesti si dupa nastere, pe burtica, ca ajuta la retragerea burticii In general toate uleiurile naturale cred ca sunt bune... eu de la plafar mi-l iau pe acesta si are si un pret accesibil!
Am vrut sa scriu ca ojele mele NU contineau acele substante, deci ar fi ok...o sa caut pe internet sa vad ce uleiuri gasesc, mai ales ca eu deja am vreo 3-4 vergeturi pe burta, destul de inestetice, iar sanii s-au umflat de parca am silicoane
__________________

„Pacea vine dinăuntrul tău, nu o căuta în afara ta.” Buddha
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...a99-11089.html
LOREDANA99, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
LOREDANA99, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1801 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1284 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 768 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui LOREDANA99:
Antonis (28 nov 2013), Madalina Nenciu (29 nov 2013), rommyna (28 nov 2013)
  #16169 (permalink)  
Vechi 28 nov 2013, 16:44:23
LOREDANA99's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2011
Locaţie: Panciu, Romania
Vârsta: 35
Date: 168cm, 59.3kg
Mesaje: 10.522
Aprecieri acordate: 10.801
Am fost apreciat(a) de 8.288 ori in 5.264 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de Gea Vezi mesajul
Salutare fete Mai trec si eu din cand in cand pe aici

In primul rand, felicitari Loredana Stiu ca demult vroiai sa primesti vestea asta, asa ca ma bucur ca s-a indeplinit dorinta

Mamici cu burtici, cu bebei si copilasi, va salut pe toate si va doresc toate cele bune

Eu vin sa ma laud in sfarsit, ca de o saptamana avem toti 4 caninii iesiti Era si cazul la 2 ani si 10 luni In trei saptamani au iesit ultimii trei A fost maraita si mamoasa, dar ma bucur ca au trecut. Acum asteptam maselele mari. Toate 4 Alta veselie

Sa mai zic una, alta de Ana, ce imi trece acum prin cap.
- a devenit foarte atenta la reactiile noastre, la comportament. Sta, analizeaza, si apoi ne ofera cate un compliment: " Bravo mami, conduci foarte bine!", sau "tati, esti cel mai bun dintre toti", sau cand ne mai alintam, imi spune " mami, esti foarte frumoasa, ca si mine suntem minunate"
, eu sunt topita
- incepe sa poarte discutii elaborate cu lumea. Ieri mi-a luat telefonul si a sunat-o pe buni, sa ii spuna " buni, multumesc pentru mancare. Am mancat 3 bucati de peste si a fost foarte bun. Felicitari" Iar inainte sa inchida a zis " te pup buni, si pe bunu' il pup. Va iubesc mult de tot" Mi-au dat lacrimile cand am vazut-o. Fetita mea creste asa de repede
- a inceput sa imite absolut fiecare cuvant ce il aude. Ne imita pe noi, imita ce aude la desene, melodiile din reclama, tot. Si vad ca deja foloseste mare parte din cuvintele pe care le reproduce cand ne aude pe noi. Un fel de invatare activa, nu doar asculta, ci si spune imediat, sa vada daca ii iese exact ca noua. E interesanta treaba, dar uneori e si al naibii de enervanta Mai vorbesc cu sotul si repede vine si ea ca papagalul si repeta tot ce zic. Uneori incep sa rad, ca ma pierd in cuvinte ascultand-o pe ea cum repeta si ince[p sa vorbesc aiureli fara sens ))
- ori de cate ori are ocazia, ne ia si ne imbratisam toti trei, ne pupam fiecare si ea decide ("acum pupam peeeeeeeee........ANA- si mami si tati o pupa pe Ana , apoi iar: acum pupam peeeeeee......MAMI - si ea si sotul ma pupa pe mine si tot asa. Tare bine ne simtim)
- nu este geloasa cand ma imbratisez cu sotul, ba chiar se uita la noi, ne zambeste frumos ne lasa cateva secunde, apoi vine repede " si eu, si eu!"

As mai sta la povesti cu orele, daca nu as avea delucru Asa ca va las cu cateva picaturi din viata noastra si ma intorc in prezent

O zi minunata va doresc
Multumesc, Gea! Doamne, dar ce minunatie de fetita ♥
__________________

„Pacea vine dinăuntrul tău, nu o căuta în afara ta.” Buddha
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...a99-11089.html
LOREDANA99, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
LOREDANA99, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1801 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1284 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 768 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #16170 (permalink)  
Vechi 28 nov 2013, 17:40:41
Laura's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 aug 2009
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 36
Dieta: 1700 calorii
Date: 168cm, 59.9kg
Mesaje: 3.843
Aprecieri acordate: 2.890
Am fost apreciat(a) de 1.927 ori in 960 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Buna fetelor.
Loredana felicitari si sarcina usoara.
Burticutelor profitati cat de mult puteti si va odihniti cat mai sta bebe in burtica, ca apoi nu o sa mai aveti timp de dormit. Eu de mai bine de un an si 4 luni nu am mai dormit o noapte intreaga. Sa dea domnul sa fie mai bine la voi.
Doruta voiam sa te intreb ce s.a intamplat cu vergeturile in a doua sarcina? Si cand s.au albit? Ale mele sunt tot rosii dupa atata vreme.
Anca ce face Victor? Mai vrea suzeta?
Diana ce face Carla? Vorbeste ceva?
Alisa are in vocabular cam 15 cuvinte si pe care le pronunta constant, si o gramada de sunete neinteligibile si cand are chef umbla prin casa spunand in continuu rrrrrrrrrrrrrrrr.
Eu inca alaptez si habar nu am pana cand ar fi bine sa cntinui.
Pupici la mamici si bebici.
__________________
Gardianul de care am nevoie - jurnalul meu.

Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui Laura:
LOREDANA99 (28 nov 2013), Madalina Nenciu (29 nov 2013), meapasarica (28 nov 2013), rommyna (28 nov 2013)
Răspunde

Informatii despre slabit
2011, calorii, dieta, jurnalul, mamicilor, sanatos, sarcina, slabit

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Mihaela1006 - Slabuta 2011 Slabuta Slabute 2011 5 03 sep 2011 00:15:22
Oferte litoral 2011 lacra81 Turism 13 07 aug 2011 12:15:38
Jurnal Berllina 2011 Berlllina Arhiva jurnale slabit 8 13 iun 2011 06:25:17
Mirese 2011 Daniela Anghel Jurnale slabit mirese 18 26 feb 2011 22:14:13
Slabute 2011 Slabuta Slabute 2011 18 11 feb 2011 16:13:16

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole