View Single Post
  #16289 (permalink)  
Vechi 06 dec 2013, 22:08:51
LOREDANA99's Avatar
LOREDANA99 LOREDANA99 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2011
Locaţie: Panciu, Romania
Vârsta: 36
Date: 168cm, 59.3kg
Mesaje: 10.522
Aprecieri acordate: 10.801
Am fost apreciat(a) de 8.288 ori in 5.264 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de Prapadeala Vezi mesajul
Lore, hai sa iti povestesc cum e la noi.

In primele 2-3 sapt Sebi a dormit la el in camera, noi in dormitor. Dupa aia a fost putin mai suparat si cel putin un somn nu il dormea singur si dormea pe mine. Eu eram pe canapea la el in camera. Asa am stat cam o sapt pana sotul a zis ca e cazul sa ne mutam amandoi in patul mare ca mai bine suntem 3 decat el singur. Cam o luna si ceva, Sebi a dormit cu noi in pat. Acum doarme la el in patut si la trezirea de la 7 dimineata, sotul ii schimba scutecul si mi-l aduce in pat, ii dau sa manance, el mai sta putin si adoarme si asa reusesc si eu sa mai dorm. Deci noi suntem unul din cazurile care au camera copilului. Eu zic sa nu iti planuiesti sa dormi la el cat alaptezi, mai bine dormiti toti 3. Nici pentru sot nu ar fi chinuitor ca el se trezeste, papa si adoarme
Miha, mie mi-e frica sa dorm cu un bebe in pat, eu dorm tare aiurea, am obiceiul sa dau din maini si din picioare, ar fi periculos

In dormitorul nostru nu prea e loc de patut, iar sotul meu sigur nu vine sa doarma cu mine pe canapeaua din camera copilului, cine stie cum, el e tare pretentios...si in concediu cand mergem nu reuseste sa doarma pt ca nu e patul lui...ce tare e sotul tau, schimba bebeleee ...si tata ne schimba pe noi, sa vad cum se va comporta sotul meu...l-am intrebat daca l-ar schimba si cica nu stie... si i-am spus ca nici eu nu stiu, si cica "vedem noi"

Ai dreptate, fac degeaba planuri, vom vedea la momentul respectiv...
__________________

„Pacea vine dinăuntrul tău, nu o căuta în afara ta.” Buddha
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...a99-11089.html
LOREDANA99, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
LOREDANA99, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1794 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1277 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 761 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat