View Single Post
  #16398 (permalink)  
Vechi 11 dec 2013, 23:18:55
Antonis's Avatar
Antonis Antonis este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 sep 2010
Locaţie: Atena-Bucuresti, Grecia
Vârsta: 42
Dieta: Dieta Personalizata
Date: 162cm, 72kg
Mesaje: 2.151
Aprecieri acordate: 1.387
Am fost apreciat(a) de 801 ori in 544 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de rommyna Vezi mesajul
Seara buna fetelor! Vad ca toate aveti planuri de revelion in familie, zic eu ca nu-i asa mare pierdere. Noi avem norocul cu ai mei, stau la mai putin de 200 de km, au casa mare, acolo vor fi si prietenii de familie..ai lor, dar si ai nostrii si va fi foarte fain asa. Si cand vom avea bebe va fi la fel, doar ca voi sta mai mult cu el, iar cand va fi sa doarma il duce mami in camera, mai sta cu el si apoi il va vizita din cand in cand. In casa nu se mai fumeaza de ani buni, de cand s-a lasat mama, acum nu mai fumeaza nici tata de vreo 3 ani, deci no smoke inside. Sincera sa fiu, nici la botez nu mi-ar placea sa stea bebe in fum...dar asta-i doar o opinie personala
Asa cum zicea Lore si Mada, in ziua de Carciun sau a doua zi vom vizita nasii, socrii nr1, socrii nr 2..si la fel se va intampla si pe 1-2 ianuarie..sa se sature lumea de noi

In seara asta am mers la dr de familie, mi-a luat tensiunea, cam maricica in opinia mea 138 cu 78, pulsul 101, mi-a masurat circumferinta burticii si m-am cantarit...so avem 13 kg luate pana acum...cred ca planul meu cu 15 kg pana la final nu se va concretiza Mai vedem Mi-am luat si concediul prenatal si am primit de la dna dr sa iau un medicament pentru metabolismul calciului. I-am povestit de durerile mele de "sale", sciatica domne' si asta m-ar ajuta un pic. Greutate mare pe mijlocelul meu, pe ligamnete si pe bazin. Sa vedem cum o sa fim de acum inainte...marea crestere de-abia a inceput

Cred ca week-endul acesta ma duce mister acasa la ai mei si pana pe 5 ianuarie o sa fiu acolo. Imi place partea asta, o sa treaca mai repede timpul, o sa ies la aer mai des...ultima luna o sa fie "interesanta" Dar ne descurcam noi

Ana, cum mai esti? Inca ai emotii?
Ma bucur ca esti bine si ca o sa ai parte de sărbători frumoase in familie. Este super sa ai ajutor din punctul meu de vedere, vad ca de cand a venit mama ma simt super, nu ma mai doare spatele, burta, etc. Este si adevărat ca nu fac nimic!
Am putine emoții pentru mâine. Ma duc sa fac iar NST pt bebe la spital... Sper sa fie totul ok si sa nu rămân acolo... M am setat ca o sa fie luni ziua cea mare!
Antonis, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2115 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1598 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Antonis:
rommyna (12 dec 2013)