View Single Post
  #16706 (permalink)  
Vechi 13 ian 2014, 03:56:35
jessik's Avatar
jessik jessik este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 27 dec 2010
Locaţie: vancouver, Canada
Vârsta: 37
Date: 163cm, 68.8kg
Mesaje: 4.453
Aprecieri acordate: 133
Am fost apreciat(a) de 539 ori in 352 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

ce mai faceti, emotii viitoare mamici? uh greu mai era in ultimile sapt, imi aduc aminte
si cum pregateam eu hainitele, dar ma uitam la ele aproape zilnic, le imaptuream, punema pe marimi, feluri..haharomina, si eu am avut 80% din hainute primite, deci nu erau 100% noi. dar ce boli poate avea un nou nascut. sau de cateva luni.?
oricum cresc asa de repede, ca abia le poarta de cateva ori.
iti trebuie multe din alea body cu manecuta, sau costumase cu totul, cu fermoar sau capse. f utile mi-au fost.mult timp asa il tineam pe thomas unu simple dedesupt, altul intreg deasupra.dupa 3 luni tre sa schimbi garderoba. si dupa 5 6 luni cand cresc f mult.
apoi mai stagneaza.. si dupa 9 luni se lungesc.
acum depinde de multe chestii, si hainele sunt dif intre ele. depinde unde sunt facute, alea chinezesti, in general sunt mai mici decat trebuie haha. sau depinde cat de maruntel sau grasunel e copilu,
thomas era de mic mai grasun, si lungut. acum e mai slabut, la cat umbla,'
si mai ales ca a racit, am mers la spital, cred ca are ceva infectie, laringita sau bronsita, eram prea obosita si ingrijorata sa tin minte, dar imp e ca i-a facut raze, a vaz doc ce are,m si are tratament amoxacilina.tuseste si e ragusit, plus plansetee
mi-am lipit patutul lui cu o parte de grilaj scoala,de al meu, deci facem, semi co sleeping
oricum doarme pe partrea lui de pat, dar e ok, ca acum vrea des san, pt ca e bolnav. si plus ca e si mai plangacios, il vad mai de aproape si nu ma ridic de mutle ori, ca e jos aptutul, si ma durea spatele.
dar partea rea, ca ma trezesc la orice fatzaiala.
dar pana isi mai revine, dormim asa. ff rau la el ca adoarme extrem de greu, si atata plange orice ii fac. si ziua la fel.. plus poate si dintii ca ii ies sus.adica cativa au iesit deja
ehe primele 2 luni e ff simplus si usor cu bebelusii, nu trebuie s ate ingrijorezi, stiu ca si eu ma gandeam, ca vai habar nu am cum sa ingrijeswc un bb mic.
acum e mai greu, ca se misca intruna, se baga epste tot, pff
la bagaj, vezi si tu strictul necesar, 2 3 schimburi. si chestii pt tine. ca doar nu stai o sapt..
iar bb nu se murdareste decat daca ii pui larg scutecul hahah, mai ales la baietei, pff ce se mai uda, tre sa pui putulica in jos, . sau daca face un cc maree de se uda pe spate hahaha
la diversificare, eu nu m-am luat dupa nu stiu ce reguli, stiu ca ii plavcea lui thomas, sa fie mai grosut ca un piure legume, fructe, nu a facut diferenta. dar ma gandesc doruta ca i-ai dat lu david legume cu gust pronuntat.
eu nu i-am dat teliina, pastarnac, radacina de patrunjel. ci de astea cu gust mai usor. gen morcov, cartof dulce, dovlecel, bostanel, avocado, etc.
__________________
inceputul e greu
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui jessik:
Madalina Nenciu (13 ian 2014), rainbow (13 ian 2014), rommyna (13 ian 2014)