Subiect: Jurnal anca1997
View Single Post
  #17 (permalink)  
Vechi 20 mai 2012, 23:16:46
nykpa's Avatar
nykpa nykpa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 03 oct 2011
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 43
Dieta: Rina 90
Date: 174cm, 80kg
Mesaje: 8
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: 20 kg in 5 luni

Citat:
Anterior postat de anca1997 Vezi mesajul
Buna,sper ca nu imi va fi sters iar subiectul pentru ca mereu imi e sters,am 14 ani si din cauza tratamentului cu hormoni,si diane 35 ei bine m-am ingrasat muuult,am 78 kg si 1.73...inca mai fac tratament dar nu pot sa mai astept sa iau in greutate....vointa am,ca am slabit intr-o luna prin alergat 1 ora pe zi si mancat sanatos 5 kg.....acum vreau sa imi spuneti daca as alerga de 4 ori pe saptamana cate 1 ora,si as face cu cercul(pentru burta),as sari coarda,bicicleta medicinala,si plus antrenamentele mele de volley de 4 ori pe saptamana a cate 2 ore,renuntarea la dulciuri,dar toate lucrurile astea nu toate intr-o zi,eu le-am combinat,am facut un program,as avea vreo sansa sa dau in 5 luni 20 kg?va rog nu stergeti chiar am nevoie de ajutor,toate povestile de succes de pe site,imi dau putere.


Draguta ai inaltimea de 1.73 si o greutate de 78 .. NU ESTI GRASA. Nu ai dimensiunile unui fotomodel, dar arati bine. Eu am 1.74 inaltime si 82 greutate. CEL MAI IMPORTANT: SA-TI REZOLVI PROBLEMA DE SANATATE din cauza careia faci tratamentul hormonal. Kilogramele vin si pleaca cu putina ambitie. Repet mai important decat greutatea este SANATATEA. Ai grija si suprasolicitarea cu exercitii fizice sa nu iti dauneze.
nykpa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1817 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1300 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 784 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]