View Single Post
  #17 (permalink)  
Vechi 13 mar 2013, 19:26:06
Mihaela1006's Avatar
Mihaela1006 Mihaela1006 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: unde gresesc??????

Spui ca gatesti traditional si ma gandesc ca esti gospodina casei. Mai usor ti-ar fi daca ai schimba prajelile cu gratar sau cuptor sau aburi, ai rari prajiturile pentru a elimina cate o pofta sau necesitatea de a gusta din cand in cand.
De la un timp am schimbat modul de a gati si gatesc extrem de simplu in cea mai mare parte a timpului. Daca mai fac exceptii, fac pentru sarmale sau musaca, dar foarte rar.

Pentru mine totul e simplu: micul dejun e cel mai permisiv, cu paine integrala, oua, branza, mezeluri din cand in cand, legume sau verdeturi, iar pranzul si cina sunt variatii pe tema proteine plus verdeturi. Eu urmez dieta Montignac si pe mine m-a ajutat in mod deosebit. Important e sa te informezi (cauta biblioteca Slabute si acolo ai mai multe carti online pe care le poti citi, cu exemple de diete si meniuri din care iti poti alege ce ti se potriveste)

Si eu sunt de parere ca mananci prea putin, daca ai timp sa citesti putin din explicatiile lui Montignac o sa vezi si de ce. Un regim sanatos implica si hidratarea necesara, somnul suficient, miscarea, nu doar mancarea in sine.

Mult succes!
__________________
Jurnal Mihaela1006 II, Jurnal Mihaela1006 , Dormi suficient
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Fetelor, nu va mai conduceti dupa iluzii, inca nu s-a descoperit slabirea in cateva zile.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Somnul slabeste,e dovedit!
Răspuns cu citat