View Single Post
  #17 (permalink)  
Vechi 01 iul 2010, 15:26:45
biianca's Avatar
biianca biianca este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 01 iul 2010
Locaţie: brasov, Romania
Date: 158cm, 45kg
Mesaje: 1
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Nu reusesc sa ma motivez cu nimic

sunt adolescenta , si desigur mi se pare ca am probleme cu greutatea
asta mai ales pt ca sunt si foartemice
la inceputul dietei aveam 150 cm si 48 kg
acum am 158 cm si 45kg
a fost groaznic la inceput pentru ca nu m-a sustinut nimeni ... toata lumea manca in jurul meu simteam ca inebunesc (atat la scoala cat si acasa ) ș parintii mei nu credeau ca am nevoie sa slabesc , dar fiind si mica eram cam rotunda :p
cu motivatia e greu ... incercati sa slabiti inainte de vacanta pt ca nimeni nu vrea sa i se vada in costumul de baie colaceii ( doar vrem sa aratam ca-n Baywatch )
sau faceti pariuri , pe mine asta chiar m-a motivat . incercati sa demonstrati cuiva ca puteti sa va abtineti ca mai apoi dupa ce slabiti vreo 6 kg sa-i puteti rade in nas ca n-a avut incredere . fiti ambitioase !!! veti vedea cat de bn te simti cand iti numeri zilele de dieta

daca mananc dulciuri ma simt vinovta , sunt prost-dispusa etc . in schimb daca tin regim o sapt ma simt foarte mandra , si cand vad ca ma incap haine marimi foarte mici ...
si sfatul meu : scrieti intr-un caiet ce ati mancat in fiecare zi , sa vedeti ce rusine va va fi daca trebuie sa scrieti prajitura , big mac etc .



BAFTA!! STIU CA_I GREU DAR SE POATE SI VA VETI SIMTI MULT MAI BINE DUPA!!
biianca, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 1939 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1422 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat