View Single Post
  #17 (permalink)  
Vechi 02 dec 2011, 19:42:56
jessik's Avatar
jessik jessik este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 27 dec 2010
Locaţie: vancouver, Canada
Vârsta: 37
Date: 163cm, 68.8kg
Mesaje: 4.453
Aprecieri acordate: 133
Am fost apreciat(a) de 539 ori in 352 mesaje
Implicit Re: Jurnal de sarcina (termen: primavara-vara 2012)

un an ..? waw.. mult.. nu stiu ce sa zic.. eu as vrea deja prin vara sa fiu insarcinata.. dar sa vad totusi ce zice doctorita..probleme eu am avut cu menstruatia.. imi venea rar.. chiar si la 4 luni..ma mai dureau si ovarele.. dar nu mi-a gasit nimic. plus fac mereu infectie cu candida..si nu imi trece cu nimic.
acum vad ca de cateva luni mi s-a reglat ciclu.. sa obs si urmatoarele luni..
eu sper totusi ca in 6 luni sa am deja sarcina..cand aud ca poate dura si un an ma ingrijorez..
ca eu la vara deja o sa am 26..de ani.. deci macar tu esti tanara.. tu ai luat pana acuma anticonceptionale? eu nu am luat niciodata..
tu cum te simti psihic.. adica pana acum anul asta cand ai vrut sa ramai.. te gandeai mult la bebe? ai fost stresata? te gandeai tot felul? visai bebelusi? eu cam da..poate ma gandesc mult desi nu am incercat 100%.
inca am temerea asta,, cum o fi la sarcina... daca nu is pregatita//..pe de o parte mi-e ciuda ca am deja varsta asta.. cand alte mamici is mai tinere..
sau cu banii, cu crescutul.. ca nu am pe nimeni aici..ca o sa stau toata ziua numai cu bebele..ca mama e departe..oh.. sau cu nasterea.. cum o sa fie.. cum o sa rezist..
__________________
inceputul e greu
Răspuns cu citat