View Single Post
  #17283 (permalink)  
Vechi 22 feb 2014, 14:01:27
rommyna's Avatar
rommyna rommyna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: kind of stil de viata sanatos
Date: 150cm, 68kg
Mesaje: 5.544
Aprecieri acordate: 4.292
Am fost apreciat(a) de 3.392 ori in 1.761 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de Prapadeala Vezi mesajul
Rominelu, ma bucur ca recuperarea merge bine. Legat de LP, ala va expira imediat (parca dc e deschis, expira repede ) si eu sunt sigura ca nu veti avea nevoie de el.

Mananca, nu mai sta nemancata ca e f important si pentru tine sa ai forta si eu zic ca e important si pentru laptic. Aici mi-a fost mie mama de un real ajutor, venea cu mancarica la mine si avea grija sa mananc.

Legat de kg, vei vedea ca acum in primele sapt vei mai scadea f frumos, mai ales daca mananci curat - fara mult zahar. O sa incepeti plimbarile si va fi mai bine

Nu stiu daca ai vazut mesajul meu, dar ziceam ca Victoras mereu va fi special pentru mine ca e fix cu 6 luni mai mic decat Sebi (chiar ma gandeam ca poate isi scoate nasucul pe 15 )
Miha, vazusem mesajul de la tine dupa ce v-am scris. Si asa, am inceput sa scriu pe la 8 si ai vazut la ce ora l-am postat Asa s-a nimerit, sa fim fix cu 6 luni mai mici. Oricum eu na bucur ca totul este bine.

Si la mine mister este de un mare si real ajutor. A tot alergat zilele astea pentru toate, inclusiv alocatie. O sa mai avem de mers inainte de Paste sa depunem dosarul pentru indemnizatie si gata. Mancare hu mi-a dat pana acum cand alaptam, nici nu ne-am gandit la asta. Cand sunt cu bebe el are prioritate fata de orice si oricine Aseara a fost cam moody si eu la fel. Ajunsesem intr-un moment cand el plangea, eu plangeam si Radu statea cu servetelele langa mine sa ma stearga, cu sticla de apa sa beau.
Conteaza foarte mult intelegerea si sprijinul lui. Si ma bucur da, de bine, de rau, ne descurcam destul de bine.

Am uitat sa va spun: bebe a avut 2940 g- foarte aproape de valoarea estimata de dr la ecograf in dimineata aceea. Deci nu numai ca este un dr f bun, dar si un ecografist bun. Nu o sa am niciodata suficiente cuvinte de multumire pentru acest om. Abia marti dimineata am realizat cat de aproape de ceva rau am fost. Dar Bunul Dumnezeu e mare si a avut grijavde nii si de data aceasta! Si am avut 47 de cm lungime. Deci un pisoi de baietel, asa cum credeam..dar ne intremam acum cu lapte de mami, usor usor facem falcute si ciolanase

Gea felicitari pentru asa veste buna! Sarcina usoara!
__________________
Jurnal Romina
“People are just as happy as they make up their minds to be.” ― Abraham Lincoln


Răspuns cu citat
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui rommyna:
Antonis (24 feb 2014), Gea (22 feb 2014), mutulica (22 feb 2014), niculina04 (22 feb 2014), rainbow (23 feb 2014)