View Single Post
  #17375 (permalink)  
Vechi 01 mar 2014, 20:11:14
Antonis's Avatar
Antonis Antonis este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 sep 2010
Locaţie: Atena-Bucuresti, Grecia
Vârsta: 42
Dieta: Dieta Personalizata
Date: 162cm, 72kg
Mesaje: 2.151
Aprecieri acordate: 1.387
Am fost apreciat(a) de 801 ori in 544 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Romy te pup...ceva de genul asta a avut si bebe al meu si m-am speriat ca are colici..insa nu am avut, avea doar niste reprize de plans scurte si strangea piciorusele la piept. Bicicleta si carpitze calde pe burtica au ajutat mult plus muzica si dansul...

Cat despre alaptat si mie in spital mi-au zis sa alaptez la 2 h ziua si la 3 h noaptea...si noi de la inceput am reusit sa mergem pe schema asta desi daca imi cere mai devreme nu evit sub nicio forma sa ii dau chiar daca au trecut doar 30 de minute...e drept ca mai devreme de 1 ora nu mi-a cerut niciodata.

Noi acum avem o noua problema cu el..vrea in brate mai mereu iar noaptea prefera mai degraba patul mare impreuna cu mine si tata...
Adoarme in brate il pun jos..se trezeste..iar il iau..iar il pun. Cand am timp il tin in brate insa din pacate nu se poate mereu desi ar fi ideal pentru bebe
)
Antonis, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2115 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1598 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat