View Single Post
  #17797 (permalink)  
Vechi 31 mar 2014, 11:34:12
rommyna's Avatar
rommyna rommyna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: kind of stil de viata sanatos
Date: 150cm, 68kg
Mesaje: 5.544
Aprecieri acordate: 4.292
Am fost apreciat(a) de 3.392 ori in 1.761 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Ai mei au avut grija de noi. Cel mai tare ma amuza tata, care tine mult la hepotel, dar mai mult la mine..ca deh, eu sunt copilul lui! Ca ma sacrific prea mult pentru bebe, ca dorm chinuita cu el pe burta, ba ca nu ma idihnesc, ba ca nu mananc suficient offf,parintii astia! Ce inseamba dragostea de tata, intr-o dimineata a venit cu o farfurie cu cateva felii de paine cu pateu, branza si diverse, un soi de sandwichuri ca sa mananc in timp ce alaptam, sa nu mor de foame. Nici saraca mama nu are parte de asa un tratament. Mami m-a ajutat cu bebe, cu spalat, schimbat, linistit. La inceput era panicoasa, desi a lycrat pe pediatrie atatia ani, numai Victor al meu avea o problema cand plangea noaptea! mama, hu are nimuc..e doar foame sau vrea schimbat..nimic. La 3 noaptea sarea da arsa, ce are copilul. Of, bunicii astia! Cand e foarte netvisVic se inroseste si apoi se face albastru cand pkange..ma rog, nu prea plange, el tipa si apoi se inroseste/invineteste oana i se face voia. Si adta se intampla cateodata cand il schimb si nu se opreste nici daca-l iau in brate, ci abia cand e curat. Mama imi zice sa-l iau in brate cand avea o minicriza din adta. I-am expkicat ca-l iau degeaba. A venit randul ei..repede a kuat copilul in brate..pe langa faptul ca nu s-a oprit din plans i-a favut si o fericire cu pipi si numarul 2 ), alte dati doar pipi. I-am si spus ca ju se invata minte.

Zilele astea am dat comanda de invitatii pentru botez, m-am trezit cam tarziu si le voi da la mai putin de o luna pana un eveniment, dar sper sa nu fie problema sau suparare. Oricum suntem rude si prieteni apropiati...dar parca vad ca din astia care suntem depasim 50 de persoane ) O sa-l crestinam in prima sambata dupa Paste. Nu o sa facem nu stiu ce extravaganta, o sa fie o petrecere cu oameni dragi si apropiati. Acum ma preocuoa outfit-ul lui. Vreau sa-l adortez cu taticul...sa-i punem pe amandoi la papioane funky. O sa complotez cu nasa pentru asta. Botezuk va fi fara candy bar, marturii si altele. Dulciurile, cu exceptia tortului, le vom face in casa cu mama si ajutate de o vecina. Petrecerea va vontinua duminica cand vom serba aniversarea implinirii a 50 de ani pt tati.

Ieri am facut si noi un gratar si am petrecut cu ai mei o dupa-amiaza placuta. Frumoasa mai este viata mea acum! Nu as da nimuc din ceea fe am sau sunt pe toate averile si extravagantele. Nu-mi doresc decat sa fim cu totii sanatosi.

Va pup oe toate si va doresc aceleasi ganduri bune si fericire ca a mea!

Gravidutelor, haideti cu povestile...ca tare mi-e dor de perioada asta! Si cine stir, va nai putem da si noi un sfat! Ana, Mada...voi cum mai sunteti cu piticii?
__________________
Jurnal Romina
“People are just as happy as they make up their minds to be.” ― Abraham Lincoln


Răspuns cu citat
Urmatorii 6 membri au apreciat mesajul lui rommyna:
Diana D (31 mar 2014), Gea (31 mar 2014), Laura (31 mar 2014), LOREDANA99 (31 mar 2014), mutulica (31 mar 2014), niculina04 (31 mar 2014)