Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul mamicilor 2011

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #17791 (permalink)  
Vechi 30 mar 2014, 20:17:18
jessik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 27 dec 2010
Locaţie: vancouver, Canada
Vârsta: 37
Date: 163cm, 68.8kg
Mesaje: 4.453
Aprecieri acordate: 133
Am fost apreciat(a) de 539 ori in 352 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

eu am un fel de chestie unde numai sta in el, nu sare sau nu merge. dar ef f bun ca are si 3 nivele, l=-am luat de cateva luni si inca e bun ca am mai ridicat un nivel, f bun cand pot pleca sa fac baie, sau sa duc gunoiul etc. ca el nu poate sari de acolo, se mai si joaca , f des l-am si hranit in el, nuami ca murdarea jucariile, husa, dar se pot spala.
cu sanatatea e spre bine, nu mai are nasul chiar asa infundat, sau s aii curga mult, de tusit mai rar. noaptea nu mai plange, se trezeste o data. seara depinde adoarme mai greu. aseara am icnercat o gramada, . si cand il pun in pat, dupa 3 min, a venit si el dupa mine. tot o sa montez eu la loc patutul lui sa nu mai stea lipit de al meu, ca asa poate sa se dea jos din patul mare.
acum il mai las putin..
in rest e vesel, vorbaret, a inceput sa zica tata tata ff des, papa, apa,dar nus tiu cat stie el ce inseamna.
in rest merge 80% singurel, seara mai cade in fund cand e obosit. ce m-am speriat aseara, a tars o geanta si de unde gasise un surub, si , nu stiam. dar fiind obosit a cazut pe spate, si la-m vazut ca are ceva in gura, am strigat la sot, sa il intoarca repede, si ii cazuse surubul, orice chestie care o evde baga in gura.partea buna, ca deseori, ii zic, scuipa, da la mama, si imi da...
sambata e ziua lui, si am vrut sa ii comand un tort cu fondant, am vb cu o tipa, pff 50$ cam scump, am zis ca m-am gandit la alta varianta.
mi-ar fi placut, dar poate as face eu un tort, si cumpar pasta de zahar.. as mesteri eu ceva.. nu fac petrecere mare, doar invint cateva prietene cu copii, mancam o pizza, si la tort vad eu..
peste o luna mergem in tzara, am emotii , de cums e va comporta, va fi seara, deci ar trebui sa doarma in avion, 9 ore. apoi avem escala la londra 5 ore, dar ne intalnim cu sora lu sotul, si mergem sa mancam undeva.. prin aproiere de aeroport. oricum luam carutul, si o s ane fie mai usor.. acum tre s ama gandesc la lista , ce pun in bagaje, putem lua 4 bagaje mari, dar o sa luam numai 2. ca nu stam mult. am vrut sa schimb biletul meu si a lu thomas, sa raman mai mult, dar e prea scump, nus e merita. daca cumparam direct de la companie era gratis,sau daca ma gandeam eu mai inainte, nah.. o sa stau alta data, la anu.
in continuare nu prea reusesc sa ii fac program. ieri a dormit la orele care trebuia, dar putin, prima data o ora si ceva, a doua oara 40 de min. deci cu mancarea a papat mai bine.. dar la ore diferite.si nici nu a plans f mult, decat seara.
la sala, am incercat sa schimb aparatele, am facut pt prima data si abdomene, nu fortez, dar nu ma doare burta, si e un aparat, stau pe spate, cu picioarele indoie, si imi ridic mai mult capul cu jum de spate.. deci ar lucra muschiid e la stomac.
am incercat si la banda, dar pff ce repede obosesc, mai mergeam , mai alergam un min, pareta buna eram transpirata.
__________________
inceputul e greu
Răspuns cu citat
  #17792 (permalink)  
Vechi 30 mar 2014, 21:51:04
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de jessik Vezi mesajul
la sala, am incercat sa schimb aparatele, am facut pt prima data si abdomene, nu fortez, dar nu ma doare burta, si e un aparat, stau pe spate, cu picioarele indoie, si imi ridic mai mult capul cu jum de spate.. deci ar lucra muschiid e la stomac.
am incercat si la banda, dar pff ce repede obosesc, mai mergeam , mai alergam un min, pareta buna eram transpirata.
jess eu zic sa lasi banda in pace.. e o pierdere de vreme.. pe langa ca nu e o alergare normala, se lasa cu dureri de spate.. eu zic ca e mai ok stepperul si mult mai solicitant
sau mai bine fa la sala doar aparate pt muschi, dar fa-ti asa program pt toate grupele, si faci acasa ceva cardio
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #17793 (permalink)  
Vechi 31 mar 2014, 07:17:43
Prapadeala's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul


jess eu zic sa lasi banda in pace.. e o pierdere de vreme.. pe langa ca nu e o alergare normala, se lasa cu dureri de spate.. eu zic ca e mai ok stepperul si mult mai solicitant
sau mai bine fa la sala doar aparate pt muschi, dar fa-ti asa program pt toate grupele, si faci acasa ceva cardio
Doruta, cea mai ok e eliptica din cate stiu eu. Da, intr-adevar banda e foarte solicitanta pentru articulatii, mai ales daca nu ai incaltaminte de calitate
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #17794 (permalink)  
Vechi 31 mar 2014, 10:57:32
Gea's Avatar
Gea Gea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 170cm, 68.5kg
Mesaje: 2.168
Aprecieri acordate: 1.045
Am fost apreciat(a) de 1.229 ori in 521 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Buna dimineata
Sper sa aveti o saptamana mirifica
Cum ati petrecut week-end-ul?

Noi am avut un week-end plin, cald si frumos. Sambata, dupa cumparaturi, gatit si curatenie, am avut musafiri cumnatul si nepotul dupa-masa, iar seara cumnata si un prieten. Ana s-a jucat foarte frumos si mult cu verisorul ei, s-au distrat de minune Iar seara, dupa ce a adormit Ana, am stat la cateva povesti cu cumnata si prietenul nostru, iar apoi baietii s-au bagat la un joc, iar fetele (noi), am tras pe dreapta, una in pat una pe canapea
Iar sambata am iesit la gradina zoologica unde Ana a fotografiat toate animalele Era foarte mandra de aparatul ei si de pozele facute Iar apoi am onorat o invitatie de a merge la gratar la un prieten, la casa. A venit si cumnata cea mare cu cei doi copii, si cumnata mica si inca un cuplu de prieteni cu copilul. Ana si Mihai, nepotelul, au alergat toata ziua, au mirosit florile din gradina, au alergat de si la catel, ba chiar au cerut singuri mancarica Iar seara au picat amandoi rupti. Dupa baita Ana a picat intr-un somn adanc, iar nepotelul intr-un sforait obositor, spre "incantarea" taticului lui, care a dormit cu el
Deci a fost un week-end presarat de soare si momente frumoase.

Am realizat cat de mare e Ana, cat de descurcareata, protectoare, educatoare, grijulie si delicata e. A avut grija mereu de verisorul ei, i-a spus ce are si ce nu are voie sa faca, l-a mangaiat si distrat cand s-a lovit, i-a dat sa manance cand au mancat impreuna. Cred cu tarie ca se va comporta la fel si cu surioara sau fratiorul care e pe drum. Cand ma vede cu burtica descoperita, vine si ma acopera, sa nu ii fie rece lui bebe Daca ii zic ca ma doare burtica, vine si ma maseaza, imi da un pupic si ma face sa ma simt mai bine. Daca sunt obosita sau suparata, vine si ma ia " haide printeso, sa ne jucam ceva mai usor".
Nu realizezi cat de repede trece timpul pana nu ai copiii. Sunt cel mai real ceas al vietii, care iti arata fiecare secunda de raceala, minut de bucurie, ora de fericire, zi de rasete, luna de realizari si an de impliniri. Poate ca vorbesc hormonii mei cand jucausi cand plangaciosi, dar asa ma simt acum.

Va dores o zi si o saptamana ideala, alaturi de copii si familie.
__________________
Sarcina bebe 1: 66 kg + 25 kg = 91kg
Dupa nastere: 79 kg, inceput slabire: 86.5kg
25.09.11 - 15.03.13 = - 21kg > 65.5 kg
Sarcina bebe 2: 66 kg + 16 kg = 82 kg
Dupa nastere: 75 kg, inceput slabire: 71.5 kg
12.10.15 - 20.12.15 = - 6.5kg > 65kg
Gea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 8 membri au apreciat mesajul lui Gea:
dorutza (31 mar 2014), Laura (31 mar 2014), meapasarica (31 mar 2014), MIRUTZA (31 mar 2014), Prapadeala (31 mar 2014), rainbow (31 mar 2014), rommyna (31 mar 2014), VAmedeea (31 mar 2014)
  #17795 (permalink)  
Vechi 31 mar 2014, 10:59:45
Gea's Avatar
Gea Gea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 170cm, 68.5kg
Mesaje: 2.168
Aprecieri acordate: 1.045
Am fost apreciat(a) de 1.229 ori in 521 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Am mai adaugat o poza de azi dimineata, din saptamana 14. http://forum.slabute.ro/slabuta/gea-...gine56057.html
Scuzati vestimentatia sumara, insa in body se vedea cel mai bine burtica
__________________
Sarcina bebe 1: 66 kg + 25 kg = 91kg
Dupa nastere: 79 kg, inceput slabire: 86.5kg
25.09.11 - 15.03.13 = - 21kg > 65.5 kg
Sarcina bebe 2: 66 kg + 16 kg = 82 kg
Dupa nastere: 75 kg, inceput slabire: 71.5 kg
12.10.15 - 20.12.15 = - 6.5kg > 65kg
Gea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Gea:
Prapadeala (31 mar 2014), VAmedeea (31 mar 2014)
  #17796 (permalink)  
Vechi 31 mar 2014, 11:13:07
rommyna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: kind of stil de viata sanatos
Date: 150cm, 68kg
Mesaje: 5.544
Aprecieri acordate: 4.292
Am fost apreciat(a) de 3.392 ori in 1.761 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Hello fete! Duoa cum ati vazut pe fb, noi am petrecut ultimele 10 zile la firul ierbii, acasa la ai mei. Am decis da o vreme asafrumoasa metita plimbari lungi in aer liber. Sinasa ca bebe a stat mai mult afara, de la 11 pana cand apunea soarele, cu pauze de masa si schimbat. A fost o perioada frumoasa. Acum ne-am intors acasa, vedem cum ne adaptam aici,...in special partea de carat carut si bebe de la etajul 2 ) Este foarte frumos la ai mei, natura, verdeata, aer curat si atata liniste ca doare si-mi pare rau ca nu-mi pit creste copilul doar acolo. Pevde alta parte imi era dor de casa mea, de mister sot sicde viata de aici...desi imi petrec toata ziua doar eu cu bebe si avem program doar noi 2. Este greu sa fi impartit in doua.

Bebe creste spectaculos, deja am pud de-o parte hainute care ne-au ramas mici, iar altele ne raman mici de la o saptamana la alta...deja am lucruri care abia le-a primit si ii fin, dar parca vad ca duminica le pun la hainutele mici Iar pe mine ma bucura tare dezvoltarea lui fizica. Zaambete, pupici, imbratisari, plimbari si tzitzi de voie ca sa creasca piticul mare!

Cu somnul suntem ok, au trecut perioadele grele. Evident ca bebe are acum mai mult timp de veghe, dar il umplem cu discutii, ceva joaca din partea mea cu zdranganele si incercarea noastra de a comunica. Din alte puncte de vedere ne dezvoltam minunat: la e sapt jumatate ne urmarea cu privirea prin casa, la 4 saptamani fara o zi a untors privirea spre jucaria zdranganitoare, la 4 saptamani si 2 zile am scos primele gangureli....marti sapt trecuta am dat primul zambet constient...maica-mii , ca in somn dadea o gramada cu tzatza in gura. Suntem la fel de ambitios si capos ca intotdeauna. Iar eu il iubesc de o infinitate de ori cand da nervos din picioruse sau cand lasa buzita ca sa planga..of of

Saptamana trecuta am avut pentru intaia data colici in varianta completa..pe seara il apuca plansul neconsolat, l-am plimbat si eu si mami, l-am pus in wrap si asa s-a mai linistit. A doua zi de la debutul lor, cum am vazut ca vine ora, cum mi-am pus wrapul si l-am luat repede la mine. A stat el cat a stat treaz, si apoi a dormit, fara plansete. Noaptea practicam co-sleepingul in continuare. Saptamana trecuta am reusit sa-l fac sa doarma langa mine, l-am luat pe burtica doar cand vedeam ca-l doare burtica, iar aseara am reusit sa-l pun sa doarma in patut la prima runda de somn. Usor-usor se obisnuieste si asa, mai ales ca-i baietel cuminte- cel jai cuminte ca-i al meu! Ziua a dormit in carucior la aer curat. Initual il lua somnul doar plimbat, mai apoi, doar il leganam putin. Nu incerc sa-l fortez cu nimic, facem totul atunci cand vad si simt ca este el pregatit. Si cu carutul, si cu patutul si cu tot. Daca pentru el este ok, dam inainte. Daca nu renunt si ma adaptez exclusiv necesitatilor lui. Acum doarme pe burtica meam dupa o repriza scurta de somnic in patut..ne doare burtica rau.
__________________
Jurnal Romina
“People are just as happy as they make up their minds to be.” ― Abraham Lincoln


Răspuns cu citat
Urmatorii 7 membri au apreciat mesajul lui rommyna:
Gea (31 mar 2014), Laura (31 mar 2014), meapasarica (31 mar 2014), niculina04 (31 mar 2014), Prapadeala (31 mar 2014), rainbow (31 mar 2014), VAmedeea (31 mar 2014)
  #17797 (permalink)  
Vechi 31 mar 2014, 11:34:12
rommyna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: kind of stil de viata sanatos
Date: 150cm, 68kg
Mesaje: 5.544
Aprecieri acordate: 4.292
Am fost apreciat(a) de 3.392 ori in 1.761 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Ai mei au avut grija de noi. Cel mai tare ma amuza tata, care tine mult la hepotel, dar mai mult la mine..ca deh, eu sunt copilul lui! Ca ma sacrific prea mult pentru bebe, ca dorm chinuita cu el pe burta, ba ca nu ma idihnesc, ba ca nu mananc suficient offf,parintii astia! Ce inseamba dragostea de tata, intr-o dimineata a venit cu o farfurie cu cateva felii de paine cu pateu, branza si diverse, un soi de sandwichuri ca sa mananc in timp ce alaptam, sa nu mor de foame. Nici saraca mama nu are parte de asa un tratament. Mami m-a ajutat cu bebe, cu spalat, schimbat, linistit. La inceput era panicoasa, desi a lycrat pe pediatrie atatia ani, numai Victor al meu avea o problema cand plangea noaptea! mama, hu are nimuc..e doar foame sau vrea schimbat..nimic. La 3 noaptea sarea da arsa, ce are copilul. Of, bunicii astia! Cand e foarte netvisVic se inroseste si apoi se face albastru cand pkange..ma rog, nu prea plange, el tipa si apoi se inroseste/invineteste oana i se face voia. Si adta se intampla cateodata cand il schimb si nu se opreste nici daca-l iau in brate, ci abia cand e curat. Mama imi zice sa-l iau in brate cand avea o minicriza din adta. I-am expkicat ca-l iau degeaba. A venit randul ei..repede a kuat copilul in brate..pe langa faptul ca nu s-a oprit din plans i-a favut si o fericire cu pipi si numarul 2 ), alte dati doar pipi. I-am si spus ca ju se invata minte.

Zilele astea am dat comanda de invitatii pentru botez, m-am trezit cam tarziu si le voi da la mai putin de o luna pana un eveniment, dar sper sa nu fie problema sau suparare. Oricum suntem rude si prieteni apropiati...dar parca vad ca din astia care suntem depasim 50 de persoane ) O sa-l crestinam in prima sambata dupa Paste. Nu o sa facem nu stiu ce extravaganta, o sa fie o petrecere cu oameni dragi si apropiati. Acum ma preocuoa outfit-ul lui. Vreau sa-l adortez cu taticul...sa-i punem pe amandoi la papioane funky. O sa complotez cu nasa pentru asta. Botezuk va fi fara candy bar, marturii si altele. Dulciurile, cu exceptia tortului, le vom face in casa cu mama si ajutate de o vecina. Petrecerea va vontinua duminica cand vom serba aniversarea implinirii a 50 de ani pt tati.

Ieri am facut si noi un gratar si am petrecut cu ai mei o dupa-amiaza placuta. Frumoasa mai este viata mea acum! Nu as da nimuc din ceea fe am sau sunt pe toate averile si extravagantele. Nu-mi doresc decat sa fim cu totii sanatosi.

Va pup oe toate si va doresc aceleasi ganduri bune si fericire ca a mea!

Gravidutelor, haideti cu povestile...ca tare mi-e dor de perioada asta! Si cine stir, va nai putem da si noi un sfat! Ana, Mada...voi cum mai sunteti cu piticii?
__________________
Jurnal Romina
“People are just as happy as they make up their minds to be.” ― Abraham Lincoln


Răspuns cu citat
Urmatorii 6 membri au apreciat mesajul lui rommyna:
Diana D (31 mar 2014), Gea (31 mar 2014), Laura (31 mar 2014), LOREDANA99 (31 mar 2014), mutulica (31 mar 2014), niculina04 (31 mar 2014)
  #17798 (permalink)  
Vechi 31 mar 2014, 11:44:14
meapasarica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: Alba Iulia /Kristianstad, Suedia
Vârsta: 40
Dieta: nici una :)
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 3.607
Aprecieri acordate: 826
Am fost apreciat(a) de 689 ori in 299 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Ce frumos ati scris despre copii vostri Gea si Romina, copiii vostri sunt norocosi cu asa mamici!

Si noi am avut un weekend frumos, am stat numai noi 3 de capul noastru, am avut ceva tentative de musafiri dar s-au contramandat si tot mai bine a fost. Am umblat pe afara mult, la mancare, la cumparaturi, la piscina ieri, in gradina, gratare, etc etc tot ce se poate face pe afara dar si prin casa. Per total a fost un weekend reusit

Ieri am vrut sa ii luam lui Viktor si bicicleta noua, adica ma refer bicicleta ca pana acum a folosit tricicleta dar merge sotul sa i-o aduca azi ca ieri nu aveau in stoc, Viktor e tare incantat, a probat-o ieri la magazin

Saptamana buna va doresc:*
meapasarica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1071 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui meapasarica:
Gea (31 mar 2014), Laura (31 mar 2014), rainbow (31 mar 2014), rommyna (31 mar 2014)
  #17799 (permalink)  
Vechi 31 mar 2014, 11:51:26
rommyna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: kind of stil de viata sanatos
Date: 150cm, 68kg
Mesaje: 5.544
Aprecieri acordate: 4.292
Am fost apreciat(a) de 3.392 ori in 1.761 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Fetelor v-am scris doua "romane" plune de greseli. Sorry, scriu de pe tableta si nu recitesc sau nu vad toate greselile.

In alta ordine de idei, am reusit sa slabesc 1 kg saptamana trecuta, desi am mancat prost si relativ mult. Trebuie sa ma controlez si organizez cumva. Zilele adtea merg la dr si cred ca voi primi acceptul sa fac sport. Saptanaba trecuta cred ca mi-a venit cmm vou vedea peste o lu a confirmarea. Se pare ca eu nu sunt una dintre norocoase, mama mi-azis ca a patit ka fel, iarcea a nascut natural!
__________________
Jurnal Romina
“People are just as happy as they make up their minds to be.” ― Abraham Lincoln


Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui rommyna:
VAmedeea (31 mar 2014)
  #17800 (permalink)  
Vechi 31 mar 2014, 12:12:09
meapasarica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: Alba Iulia /Kristianstad, Suedia
Vârsta: 40
Dieta: nici una :)
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 3.607
Aprecieri acordate: 826
Am fost apreciat(a) de 689 ori in 299 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

SI eu mai scriu gresit de pe telefon ca el are program de autocorrect si corecteaza cum il duce capul dupa suedeza si eu scriu in romana

Apropo de slabit, tu cate kg ai luat Romina?

Eu sunt sub 48, imi arata cantarul ceva de genul 47,7 in unele zile dar nici nu prea sunt atenta ce mananc, daca m-as "sforta" putin as putea ajunge la 46 dar inca nu am motivatia necesara. Cand am fost ieri la piscina mi-am dat seama cu mandrie ca eram singura care era cat de cat acceptabil de plinuta, desi aveam costum intreg sa-mi acopar pielea lasata pe burta
meapasarica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1071 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui meapasarica:
Laura (31 mar 2014), rainbow (31 mar 2014)
Răspunde

Informatii despre slabit
2011, calorii, dieta, jurnalul, mamicilor, sanatos, sarcina, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Mihaela1006 - Slabuta 2011 Slabuta Slabute 2011 5 03 sep 2011 00:15:22
Oferte litoral 2011 lacra81 Turism 13 07 aug 2011 12:15:38
Jurnal Berllina 2011 Berlllina Arhiva jurnale slabit 8 13 iun 2011 06:25:17
Mirese 2011 Daniela Anghel Jurnale slabit mirese 18 26 feb 2011 22:14:13
Slabute 2011 Slabuta Slabute 2011 18 11 feb 2011 16:13:16

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole