View Single Post
  #18 (permalink)  
Vechi 06 iul 2011, 12:12:26
alynacrystyna's Avatar
alynacrystyna alynacrystyna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 23 nov 2010
Locaţie: Sebes, Alba, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Rina's 90
Date: 165cm, 56.6kg
Mesaje: 20.621
Aprecieri acordate: 66
Am fost apreciat(a) de 469 ori in 342 mesaje
Implicit Re: Machiaj, cosmetica, tratamente corporale

Citat:
Anterior postat de my23ro Vezi mesajul
Eu rad un castravete si il amestec cu iaurt. Nu ai nevoie de mai mult de 100 de grame de iaurt, daca vrei sao aplici pe toata fata. Daca o pui doar in zonele in care ai pielea mai uscata atunci amesteci cu mai putin iaurt. Ajuta tenul sensibil si mixt foarte mult.

Lasa masca pe fata in jur de 20 de minute si daca ai timp si chef in timp ce stai cu masca pe fata, pune pe ochi felii de castravete - ajuta la cearcane-. Daca vrei sa fie complet tratamentul stergeti fata cu ceai de musetel caldut la urma.

Pe buze te poti unge cu miere. Le catifeleaza. Eu folosesc pentru buze crema de galbenele in fiecare seara.

Evita sa te machiezi 2-3 ore dupa ce iti aplici masca. Las-o sa isi faca efectul.

Si cred ca deja stii ca inainte de masca trebuie sa te demachiezi si sa iti tonifiezi fata .
wow...super..sa vezi ce te stresez de acum incolo
da da, asta stiam ..desi eu nu ma prea machiez...doar putin rimel si creion..in ultima vreme foarte foarte rar am mai pus ceva farduri....fond de ten nu am folosit in viata mea..si nici nu o sa folosesc prae curand
o sa imi fac mastile astea seara... eu zic ca e cel mai ok..atunci am timp berechet
multumesc mult de tot!!!!
__________________
Regulament slabute.ro
Jurnal Alynacrystyna

Retete Rina

SEMNEAZA: PRIMA PETITIE NATIONALA PENTRU DREPTUL LA O VIATA SANATOASA





"Nu ma uit in urma la cat am pierdut, sa pot vedea in fata,dar, ce a fost in urma mea e prezent in lupta mea de azi si lupta de azi imi aminteste de gustul amar al infrangerii de ieri. Azi..ca si ieri sau restul zilelor trecute, nu am putere de a lupta, nu am nici o strategie, nici motivatie, abia rasuflu.Si totusi ceva in mine ma tine...nu pe linia de plutire si nici in amortire ci...in lupta"
I do not try to be better than anyone else...I only try to be better than myself...
Every guy thinks that every girl's dream is to find the perfect guy...bullshit...every girl's dream is to eat without getting fat!!!