View Single Post
  #18 (permalink)  
Vechi 31 ian 2010, 18:45:13
Extasssy's Avatar
Extasssy Extasssy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 18 mai 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Dieta Hipocalorica 1200-1400 calorii
Date: 162cm, 89.1kg
Mesaje: 2.845
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 20 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Loc de intalnire 100 kg plus

Citat:
Anterior postat de miha1983 Vezi mesajul
fetelor cum scapam de pofta de dulce? eu m-am obisnuit in sarcina sa manc mult dulce sa fiu rasfatata si acuma mai ales in perioada ciclului ma apuca o pofta de dulce de imi vine sa ma urc pe pereti. ieri iar am gatit placinta si m-am scapat si am mancat. deja ma doare ca vad ca parca nu mai am ambitie. trebuie sa imi revin ca am mult de slabit. daca sotul ii slab vrea numa dulciuri si placinte si mie imi vine sa mor .
Eu imi reglez pofta de dulce cu ciocolata amaruie...
Cu cat mai multa cacao cu atat mai bine... De la 70% in sus e perfect... E dulce si este f satioasa... Si 1-2 cubulete pe zi nu fac deloc prapad...

Alta varianta ar fi sa-ti faci un plan saptamanal... De exemplu...
Daca saptamana asta sunt cuminte si nu mananc aiurea... sambata mananc o inghetata sau o prajitura...
Si sa iti respecti aceasta promisiune facuta la inceputul saptamanii...

Alta varianta ar fi... Sa manaci in loc de dulciuri fructe... Dar nu din cele cu foarte mult zahar... Aici te poti ajuta de calculatorul de calorii...
__________________
Un șir neîntrerupt de mici acte de voință dau un rezultat mare.
Charles Baudelaire

Extasssy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1866 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1349 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1350 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat