View Single Post
  #18298 (permalink)  
Vechi 13 mai 2014, 10:38:12
dorutza's Avatar
dorutza dorutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

miha si noi am renuntat la un somn... acuma e in tranzitie la doua somnuri de la 3, suntem in plop cu programul..
aseara s-a trezit la 6 ultimul somn si pana la 11 30 nu a binevoit sa se culce, in conditiile in care deja la 9 ne puneam sa ne culcam.. s-a modificat asa brusc programul de stat treaz, de sta si pana la 5 ore..
in concluzie avem 2 somnuri pe zi de circa o ora.. si dimineata nu se mai trezeste la 7 ci mai tarziu.

fetele sunt foarte ingrijorata, bine nu foarte, dar putin sunt... Razvi nu sta in fund , de fapt nu prea vrea de fel sa stea in fund, se intinde cu picioarele si vrea in picioare.. bineinteles ca in picioare nu are inca stabilitate. si in putinele dati cand sta putin linistit in fund, se apleaca in fata.. alte chestii nu face decat ca se rostogoleste intr-o parte si revine inapoi... stiu ca se intareste coloana daca sta pe burta, dar el nici pe burta nu vrea sa stea. are 7 luni

diana imi trimiti te rog link in privat cu gelul de dus si crema, nu ma descurc deloc
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat