View Single Post
  #18389 (permalink)  
Vechi 28 mai 2014, 10:35:51
meapasarica's Avatar
meapasarica meapasarica este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: Alba Iulia /Kristianstad, Suedia
Vârsta: 40
Dieta: nici una :)
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 3.607
Aprecieri acordate: 826
Am fost apreciat(a) de 689 ori in 299 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Vorbeati ieri de prostii care le fac copiii nostri, wow ce de face si al meu, si din curiozitate si din nestiinta.
In weekend intindeam hainele afara pe uscator in gradina, si a venit si el sa ma ajute, a luat un tricou de.a lui tata-su care era ud, s-a bagat in el cu picioarele si a inceput sa fuga prin gradina si sa calce pe el, mama ce a facut cu tricul ala, eu dupa el, si uite.asa l-a umplut de pamant, iarba , imi venea sa plang, a trebuit sa imi gat hainele de intins, sa iau tricoul sa merg sa il spal cu peria si tot nu a iesit verdeata aia, ca era si tricou alb. Nu va zic ca a trebuit sa ma ajute si el sa spalam tricoul si am facut tot o apa prin baie, s-a udat, du-te afara intinde tricoul lu tata-su la uscat, fugi inapoi in baie sa stergi apa de pe dulap si de pe jos, fugi dupa viktor sa ii schimbi hainele ude si tot asa toata ziua.

Facem un lucru bun si vreo zece aiurea
Weekendu celalt aveam musafiri care au dormit la noi, dimineata la micul dejun, eu ocurpata sa intind masa, cafele, mancare etc, Viktor nu a avut rabdare si a vrut sa-si ia singur lapte din frigider, si in agitatia asta, a varsat un alt pachet cu lapte pe jos, si s-a dus tot prin casa, pe sub mobile, pe jucarii, ce mai a fost o jumatate de ora de munca dupa
Astea sunt numai 2 exemple, zilele noastre sunt pline de astfel de intamplari,dar cand vine si da cate un pupic si ma strange in brate trec toate si il iubesc mai mult decat orice sau decat pe oricine pfuu ce drag imi e de el de imi vine sa-l mananc cand il iau de la gradi
meapasarica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1071 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui meapasarica:
Diana D (28 mai 2014), Gea (28 mai 2014), Laura (28 mai 2014), rainbow (01 iun 2014)