Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul mamicilor 2011

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #18381 (permalink)  
Vechi 27 mai 2014, 09:20:35
Laura's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 aug 2009
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 36
Dieta: 1700 calorii
Date: 168cm, 59.9kg
Mesaje: 3.843
Aprecieri acordate: 2.890
Am fost apreciat(a) de 1.927 ori in 960 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

reiau, era acoperita cu plapuma pna la ochi, si o intreb ce face? si ea zice: nani. si a facut singura nani......nu.mi venea.sa.cred, e asa dulce incqt toate prostiile care le face le uit.
__________________
Gardianul de care am nevoie - jurnalul meu.

Răspuns cu citat
Urmatorii 6 membri au apreciat mesajul lui Laura:
Diana D (27 mai 2014), dorutza (27 mai 2014), Gea (27 mai 2014), MIRUTZA (27 mai 2014), rainbow (28 mai 2014), VAmedeea (02 iun 2014)
  #18382 (permalink)  
Vechi 27 mai 2014, 10:51:44
Gea's Avatar
Gea Gea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 170cm, 68.5kg
Mesaje: 2.168
Aprecieri acordate: 1.045
Am fost apreciat(a) de 1.229 ori in 521 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

E intr-adevar minunat cum ne pot uimi copiii nostri

Astazi, cand am dus-o pe Ana la cresa, ne-am pupat si imbratisat, ca de obicei. Dar chiar din usa s-a intors repede si mi-a spus " stai mami, am uitat sa il pup pe Alex" si m-a pupat pe burtica, i-a facut draga-draga si a plecat la copii la joaca M-a uimit
__________________
Sarcina bebe 1: 66 kg + 25 kg = 91kg
Dupa nastere: 79 kg, inceput slabire: 86.5kg
25.09.11 - 15.03.13 = - 21kg > 65.5 kg
Sarcina bebe 2: 66 kg + 16 kg = 82 kg
Dupa nastere: 75 kg, inceput slabire: 71.5 kg
12.10.15 - 20.12.15 = - 6.5kg > 65kg
Gea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 6 membri au apreciat mesajul lui Gea:
Diana D (27 mai 2014), dorutza (27 mai 2014), Laura (27 mai 2014), MIRUTZA (27 mai 2014), rainbow (28 mai 2014), VAmedeea (02 iun 2014)
  #18383 (permalink)  
Vechi 27 mai 2014, 14:23:42
meapasarica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: Alba Iulia /Kristianstad, Suedia
Vârsta: 40
Dieta: nici una :)
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 3.607
Aprecieri acordate: 826
Am fost apreciat(a) de 689 ori in 299 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Fetelor intru sa va salut repede, am fost intr-o excursie cu copiii de la mine de la scoala, acum am venit inapoi si merg sa-l iau pe baiat de la gradi.

Daca e vorba de nebunii pe care le fac copiii nostri, se fac si la noi multe, vin si eu mai tarziu sa imbogatesc capitolul si sa va povestesc si de sedinta de ieri :*
meapasarica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1071 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui meapasarica:
Diana D (27 mai 2014), dorutza (27 mai 2014), Gea (27 mai 2014), rainbow (28 mai 2014)
  #18384 (permalink)  
Vechi 27 mai 2014, 16:38:45
jessik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 27 dec 2010
Locaţie: vancouver, Canada
Vârsta: 37
Date: 163cm, 68.8kg
Mesaje: 4.453
Aprecieri acordate: 133
Am fost apreciat(a) de 539 ori in 352 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

ooof, ce inseamna cand un copil e invata in brate si alintat. acum urla thomas sa fie luat in brate. si nu pot sa il iau mereu. nu sunt obishnuita. nu pot mereu. rezultatul urla ff des. si sotul deja e nervos, ca dc l-a tinut lumea asa des in brate, mai ales mama.
o sa merg azi la medicul de fam, s ail controleze, sa imi zica si de greutate.. etc.. mai tre s afacem vaccinul de un an..
am inceput sa merg la sala.. si am facut la eleptica moderat cam 25 de min, si ma durea spatele.. apoi la bicicleta din aia care stai ca in scaun, si ma intepa operatia. deci sunt intr-o forma jalnica.
apoi pana acasa am alergat usor. cam 10 min, a fost tare bine. mai ales ca era seara. nu am mai alergat de f mult timp.
am mancat la cina o portie mica de varza calita cu putin cremwursti. si incerc sa ma tin de treaba, poate scad. ma simt asa nashpa, si umflataa. nu stiu ce sa mai fac sa imi vina cm..
thomas, ce chestii mai face.. bolboroseste pe limba lui, zice nai nai la nani..
ne imbratiseaza si isi lipeste capul de noi.. se smiorcaie dupa tati cand pleaca, face pa. stie sa se scuture pe manute, sau pe pat..
vrea sa ma joc cu el, vine cu o jucarie la mine, si plange sa ma jco eu si el sa vada..
intr-o zi cand l-am dat in scranciob, dupa s-a intors din drum la el, ca mai vroia..
__________________
inceputul e greu
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui jessik:
VAmedeea (02 iun 2014)
  #18385 (permalink)  
Vechi 27 mai 2014, 19:23:08
Laura's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 aug 2009
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 36
Dieta: 1700 calorii
Date: 168cm, 59.9kg
Mesaje: 3.843
Aprecieri acordate: 2.890
Am fost apreciat(a) de 1.927 ori in 960 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Legat de slabit, la mine cel mai bine merge sa elimin total faina alba, zaharul, orezul alb, cartofii. Am avut o perioada in care am resit sa ma abtin total de la aceste alimente, si am slabit foarte.bine, cam 1 kg pe saptamana, si cm la.fel.Acum incerc la fel, sa ma abtin de la toateinsa multe onomastici pt care am pregatit chiar eu tortul si astfel 6 zile sunt cuminte.si in a 7a o dau in bara.
__________________
Gardianul de care am nevoie - jurnalul meu.

Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Laura:
dorutza (27 mai 2014), LOREDANA99 (27 mai 2014)
  #18386 (permalink)  
Vechi 27 mai 2014, 21:16:18
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de Laura Vezi mesajul
Legat de slabit, la mine cel mai bine merge sa elimin total faina alba, zaharul, orezul alb, cartofii. Am avut o perioada in care am resit sa ma abtin total de la aceste alimente, si am slabit foarte.bine, cam 1 kg pe saptamana, si cm la.fel.Acum incerc la fel, sa ma abtin de la toateinsa multe onomastici pt care am pregatit chiar eu tortul si astfel 6 zile sunt cuminte.si in a 7a o dau in bara.
eu cred ca arati foarte bine dupa cum arata tickerul... si la mine merg incet incet.. eu deocamdata ma abtin de la cele enumerate de tine + linte, fasole etc+ fructe gen banane si struguri si bolul de cirese ... pap cateva capsuni din gradina, si mai mananc mere... de cand ma abtin de la fructe si carbo astia rai, merele mi se par niste delicatese.. si sa va spun si ce pap.. cascaval, branza de vaca, telemea, mozarella, iaurt gras 5-10%, smantana 20%, nuci, migdale, alune, seminte floarea soarelui, seminte de in,de susan, oua, tarate de ovaz in loc de faina + legume cele care se pot manca crude + vinete si dovlecel si putina paine cand necesita mancarea.. saptamana trecuta am mancat asa si au mers 2 kg jos..

jess nu mai papa crenvusti.. numai foarte foarte rar daca chiar ti pofta
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui dorutza:
Gea (28 mai 2014), Laura (28 mai 2014), meapasarica (28 mai 2014), VAmedeea (02 iun 2014)
  #18387 (permalink)  
Vechi 28 mai 2014, 10:04:33
meapasarica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: Alba Iulia /Kristianstad, Suedia
Vârsta: 40
Dieta: nici una :)
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 3.607
Aprecieri acordate: 826
Am fost apreciat(a) de 689 ori in 299 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Dorutza, ma bucura mult succesul tau, 2 kg intr-o saptamana e totusi foarte bine, Felicitari si la mai mult
meapasarica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1071 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #18388 (permalink)  
Vechi 28 mai 2014, 10:20:36
meapasarica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: Alba Iulia /Kristianstad, Suedia
Vârsta: 40
Dieta: nici una :)
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 3.607
Aprecieri acordate: 826
Am fost apreciat(a) de 689 ori in 299 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

La sedinta de luni au fost prezente educatoarea lui Viktor, cea care o sa il preia la anul si tanti pedagog special.
A fost o sedinta destul de scurta, tanti pedagog ne-a povestit ce a vazut cand l-a intalnit pe baiat. A zis ca cea mai pozitiva chestie a fost ca a putut sa aiba un contact cu el chiar de la inceput, Vik a fost interesat de ea si i-a placut ca primeste atentie, ceea ce e destul de neobisnuit pentru copii la varsta lor, multi plang sau nu sunt interesati. A zis ca poate sa urmeze instructiuni foarte usor, face ce i se spune, intelege limba, e ordonat, alege cu ce copii sa se joaca, are o relatie buna cu personalul, dar nu vorbeste deloc. Si aici e problema. Si eu i-am zis ca banuiesc de refelxiv mutism, dar ea a zis ca e inca devreme sa puna un astfel de diagnostic dar nu il exclude, inca mai are timp sa isi dezvolte limba si sa isi dea drumul si la vorbire.
Tanti o sa il urmeze si la toamna cand o sa inceapa la acea grupa speciala, si o sa mai avem intalniri de felul acesta sa ne povesteasca cum evolueaza, in acelasi timp ea sprijina peronalul cu metode, sfaturi ca sa il trateze pe Viktor in felul cel mai potrivit.
Educatoarea lui noua a zis ca o sa faca tot posibilul sa faca tranzitia lui Viktor cat mai usoara, ceea ce include vizite si joaca, o sa merg si eu cu el la noua grupa in toamna de cateva ori ca sa se adapteze usor.
Na si cam asa, dupa ce am terminat de discutat detaliile astea, am ramas eu cu educatoarea lui si mi-a povestit ea despre evolutia lui in general, a pregatit un PowerPoint asa frumos cu poze cu Viktor si diferite activitati pe care le-au facut. Mi-a zis ca dpdv motoric se descurca foarte bine, e cu mult mai dezvoltat ca alti copii de varsta lui, ordonat, stie ce trebuie facut si cand, in plus are si tendinta sa ii corecteze pe copiii mai mici cand nu fac ce trebuie, are initiativa, inteligenta e si ea dezvoltata cum trebuie la varsta lui, decat vorbirea e cu minus.
Si cam atat
meapasarica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1071 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui meapasarica:
Diana D (28 mai 2014), Gea (28 mai 2014), Laura (28 mai 2014), rainbow (01 iun 2014), VAmedeea (02 iun 2014)
  #18389 (permalink)  
Vechi 28 mai 2014, 10:35:51
meapasarica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: Alba Iulia /Kristianstad, Suedia
Vârsta: 40
Dieta: nici una :)
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 3.607
Aprecieri acordate: 826
Am fost apreciat(a) de 689 ori in 299 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Vorbeati ieri de prostii care le fac copiii nostri, wow ce de face si al meu, si din curiozitate si din nestiinta.
In weekend intindeam hainele afara pe uscator in gradina, si a venit si el sa ma ajute, a luat un tricou de.a lui tata-su care era ud, s-a bagat in el cu picioarele si a inceput sa fuga prin gradina si sa calce pe el, mama ce a facut cu tricul ala, eu dupa el, si uite.asa l-a umplut de pamant, iarba , imi venea sa plang, a trebuit sa imi gat hainele de intins, sa iau tricoul sa merg sa il spal cu peria si tot nu a iesit verdeata aia, ca era si tricou alb. Nu va zic ca a trebuit sa ma ajute si el sa spalam tricoul si am facut tot o apa prin baie, s-a udat, du-te afara intinde tricoul lu tata-su la uscat, fugi inapoi in baie sa stergi apa de pe dulap si de pe jos, fugi dupa viktor sa ii schimbi hainele ude si tot asa toata ziua.

Facem un lucru bun si vreo zece aiurea
Weekendu celalt aveam musafiri care au dormit la noi, dimineata la micul dejun, eu ocurpata sa intind masa, cafele, mancare etc, Viktor nu a avut rabdare si a vrut sa-si ia singur lapte din frigider, si in agitatia asta, a varsat un alt pachet cu lapte pe jos, si s-a dus tot prin casa, pe sub mobile, pe jucarii, ce mai a fost o jumatate de ora de munca dupa
Astea sunt numai 2 exemple, zilele noastre sunt pline de astfel de intamplari,dar cand vine si da cate un pupic si ma strange in brate trec toate si il iubesc mai mult decat orice sau decat pe oricine pfuu ce drag imi e de el de imi vine sa-l mananc cand il iau de la gradi
meapasarica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1071 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui meapasarica:
Diana D (28 mai 2014), Gea (28 mai 2014), Laura (28 mai 2014), rainbow (01 iun 2014)
  #18390 (permalink)  
Vechi 28 mai 2014, 10:51:37
meapasarica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: Alba Iulia /Kristianstad, Suedia
Vârsta: 40
Dieta: nici una :)
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 3.607
Aprecieri acordate: 826
Am fost apreciat(a) de 689 ori in 299 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de MIRUTZA Vezi mesajul
Buna mamici dragi

Am inceput sa mai citesc despre alimentatia la copilasii de 2-3 ani si ma gandeam sa va intreb: voi care aveti copilasi 2+, ce le dati sa pape??? Si pe la ce ore (cu aproximatie)?

Poate schimbam idei si ne ajutam una pe alta cu sfaturi ca, cateodata sunt in pana de idei de papa

Carina papa bine peste prajit, chiftelute, snitel, oua -sub orice forma, cartofii-in orice forma, apoi iaurturi si budinci.Mai nou, spre bucuria noastra e mare fan fructe, ar manca de toate si cand mananca, mananca nu gluma. Nu a mancat niciodata cu placere orez cu lapte/gris cu lapte/taitei cu lapte si alte deserturi numai bune de servit la cina.

O saptamana minunata!
Mirutza, un lucru nu prea inteleg, de ce sa ii dai Carinei chestii dulci la cina Eu nu i-as da niciodata copilului orez cu lapte sau gris seara. Seara mancam cina, adica mancare gatita gen pui cu cartofi piure, orez cu peste etc. Eu personal cred ca e numai bine ca nu mananca dulce seara, nu are rost. In loc de astea eu i.as da niste seminte, alune, caju, care sunt mult mult mai sanatoase, sau poate chiar si un smoothie cu fructe si iaurt, daca altceva nu vrea.

Viktor mananca la mic dejun ori cereale cu lapte sau iaurt, ii cumpar decat cele ecologice fara zahar si alte prostii, sau ii fac un fel de terci din ala din ovaz care il adora, pe care il mananca decat cu lapte. Altfel mananca omleta unde ii pot baga patrunjel si cateva frunze de spanac proaspat ca oricum nu mananca verdeturi. Apoi bea suc de portocale proaspat, dupa vreo 2 ore mancam fruct, apoi la amiaza mancare pregatita, preferate sunt pastele: macaroane, spaghete, fetuccine, etc, si cu astea fac tot felul mancaruri pe care altfel nu le-ar manca dar asa ii plac, doar pentru ca le mancam cu paste. de exemplu sapt trecuta am facut exact cum se face un sos bolognese, dar in loc de carne tocata am folosit linte, habar nu a avut si i-a placut. Lasagna e iar printre preferate, chestii prajite evit in general sa ii dau, nici la gradi nu primesc nimic prajit.

Idei pentru masa de amiaza si pentru cina sunt mereu si eu in pana, ii mai place peste, somon in sos de smanatana la cuptor cu orez fiert, sau cartofi la cuptor cu sos de iaurt si marar, sandvisuri calde cu unt si cascaval, mai fac si muffins cu ciuperci cascaval si sunca, asta ca gustare dup-amiaza. In general tot ceea ce vine la el intr-un sos de rosii e bun, supele nu prea am succes cu el, nici ciorbele dar lui i le mixez s nu stie ce e in ele, ii fac crutoane de paine si asa i se pare misto si mai mannaca. Seara la cina nu vrea mereu sa manance mancare, dar daca nu vrea isi ia singur iaurt din frigider si isi pune in cana si bea doar iaurt.
La gradinita au mancare super buna si variata, 1 zi pe saptamana e vegetarian meniul si au foarte mult ecologic, cam tot ce se poate
meapasarica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1071 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 6 membri au apreciat mesajul lui meapasarica:
Diana D (28 mai 2014), dorutza (28 mai 2014), Gea (28 mai 2014), Laura (28 mai 2014), rainbow (01 iun 2014), VAmedeea (02 iun 2014)
Răspunde

Informatii despre slabit
2011, calorii, dieta, jurnalul, mamicilor, sanatos, sarcina, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Mihaela1006 - Slabuta 2011 Slabuta Slabute 2011 5 03 sep 2011 00:15:22
Oferte litoral 2011 lacra81 Turism 13 07 aug 2011 12:15:38
Jurnal Berllina 2011 Berlllina Arhiva jurnale slabit 8 13 iun 2011 06:25:17
Mirese 2011 Daniela Anghel Jurnale slabit mirese 18 26 feb 2011 22:14:13
Slabute 2011 Slabuta Slabute 2011 18 11 feb 2011 16:13:16

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole