View Single Post
  #18783 (permalink)  
Vechi 11 aug 2014, 23:47:22
dorutza's Avatar
dorutza dorutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

buna fetele..
da anca a trecut si ziua lui david, am facut si petrecere, deja ne gandim la ziua lui razvi
eu is multumita cum a iesit, sper ca si invitatii.. astazi m-am simtit ca si cum as fi petrecut toata noaptea, desi la 12 au plecat si ultimii invitati. vremea a fost foarte frumoasa, ceea ce a fost super. Razvi a fost foarte cuminte, isi lua portia de tzitzi si giugiu giugiu si apoi statea cuminte cu bunicii, exceptand ca i-am dat noi sa pape si l-a adormit Flaviu..
felicitari pt reusitele lui viktor

eu cu David exersam in piscina. il invat sa faca pluta, aproape ca o face deja, si intratul cu capul in apa tinundu-se de nas si cu gura inchisa, si vesnicinele sarituri.. ii place mult zice mai vreau si de 20 de ori.. in rest sunt sacul lui de box, ma bate de numa, daca is cu razvi in brate si nu pot sa-i prind mainile.. cu Flaviu nu pot sa port nici o discutie in contradictoriu sau pe un altfel de ton ca incepe el sa urle.. s-a mai calmat putin dar acum a inceput iar sa fie dur.. nu stiu cum sa procedez cu el, nimic nu functioneaza, cand vede ca m-am suparat plange de numa, daca nu vb cu el iar plange, daca nu-l bag in seama iara plange... daca-l bag in seama si-i spun ca nu-i voie ma bate iar, daca urlu la el iar ma bate, astept s avina vremuri mai bune din punctul asta de vedere..
voi ce mai faceti???
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui dorutza:
Laura (12 aug 2014), LOREDANA99 (12 aug 2014), meapasarica (12 aug 2014), nicoleta100 (16 aug 2014), rainbow (12 aug 2014)