View Single Post
  #18789 (permalink)  
Vechi 15 aug 2014, 22:31:52
dorutza's Avatar
dorutza dorutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

jess , eu sunt foarte dereglata, dar e ceva normal cand alaptezi... de exemplu mi-a intarziat 3 saptamani.. azi mi-a venit.. ce-i drept ca deja ma gandeam si eu la un test de sarcina..
o prietena de-a mea a uitat sa ia pastila intr-o zi si a ramas.. in conditiile in care dr ii spusese pe la 20 de ani ca s-ar putea sa nu aiba copii.. eu una n-as avea curajul sa ma bazez doar pe pastile

razvi are in sfarsit 2 dinti. doi dintr-o lovitura unu sus si unu jos, amandoi pe stanga.. nu a facut foarte mare scandal, doar seara la culcare dar el oricum face scandal ca nu vrea sa se culce. incepe sa fie mai usor cu el, merge tinut doar de o manutza si nu mai trebuie sa stau aplecata.. am inceput sa-l las pe razvi singur in camera cu david, ii spun la david sa aiba grija de el ca eu merg sa curat masa si vin imediat, iar david ii da jucarii si vb cu el si-i spune" razvi a zis mami sa am grija de tine" ii urmaresc de la distanta. am noroc ca razvi nu baga nici o jucarie in gura, nici acum cand i-au iesit dintii, si atunci nu-mi fac probleme de jucariile micute ale lui david.. bine, sunt precauta ca nu se stie niciodata ce pare bun de mancat, dar stiu ca nu le baga in gura
razvi a acceptat in sfarsit biberonul cu apa si acum e o mica ratusca
cu mancarea tot prost stam.. ii dau sa mananca des si putin, pentru ca nu mananca mult la o masa oricum l-as prostii si as face
cu kg nu ma mai stresez, habar n-am cat are, eu il vad ca arata bine, slabut dar nu scheletic..
va pup
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui dorutza:
Gea (16 aug 2014), Laura (16 aug 2014), meapasarica (16 aug 2014), nicoleta100 (16 aug 2014)