View Single Post
  #19 (permalink)  
Vechi 09 mai 2012, 17:28:43
vera37's Avatar
vera37 vera37 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 30 nov 2010
Locaţie: Calarasi, Romania
Vârsta: 50
Dieta: o alimentatie sanatoasa
Date: 164cm, 86kg
Mesaje: 21.470
Aprecieri acordate: 1.528
Am fost apreciat(a) de 1.304 ori in 950 mesaje
Implicit Re: Mamaliguta

Citat:
Anterior postat de Alex Remus Vezi mesajul
Pana acu mancam seara multa si as zice ca Nu mam ingrasat, dar precautia e buna avand in vedere ca eu am ajuns aici de la 85 kg prin munca grea

Inca o intrebare: stiti ca sunt pe piata acele legume la punga (maxicana si altele) congelate...400gr o punga...credeti ca sunt bune?si la o masa ar trebui sa consum o punga sau jumatate?

si ultima: carne consum mereu piept de pui sau peste...facute in ulei de masline (nu exagerat de mult) peste tot scrie ca sa faci carnea fara uleiuri dar nu cred ca acu chiar ar afecta asa tare si asta nu?
daca stii cum e sa te chinui cu kg, atunci evit-o seara
stiu legumele alea, dar mie nu-mi plac ca au porumb, cred ca poti manca linistit o punga, ca sunt slab calorice
acum nu stiu exact cum pregatesti carnea, daca doar o tii un pic la marinat cu ulei si condimente nu-i tragic, dar daca o prajesti se schimba socoteala sau tu doar ungi tigaia?
vera37, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1773 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1256 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 999 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat