View Single Post
  #19 (permalink)  
Vechi 12 apr 2009, 10:13:40
Shorty's Avatar
Shorty Shorty este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 feb 2009
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 38
Dieta: sunt satula de diete, doar mananc sanatos
Date: 165cm, 83kg
Mesaje: 918
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de Luna Vezi mesajul
Buna, Shorty
Nu stiu ce am avut azi, cred ca m-am simtit undeva la adapostul jurnalului. Oi fi gandit ca daca am jurnal, nu ma ingras ! Vai mie!
.
Am baut o cafea cu zaharina; mic dejun 2 felii de sunca presata si un ardei gras.
Pranzul a fost o omleta ( 2 oua) + 180 g salata de sfecla rosie.
Pe la 5 am baut o cana cu lapte cald cu 4 biscuiti (or fi fost 5? )

Am facut si un pic de gimnastica, doar 35 de minute
15 minute exercitii cu greutati si
20 min abdomene + alte exercitii pentru colacei si fluturasi

Plan de atac ...hmmmm, sa uit de dulciuri

Pupici multi si o seara fara prea multe ispite culinare !
ai mancat frumos si chiar daca ai rontait 5 biscuiti ai facut si miscare si nu prea contau bicuitii aia...dar am citit mai jos si am vazut ca iti plac fulgii de porumb la 11 noaptea

Citat:
Anterior postat de Luna Vezi mesajul
Aaa, si mai vreau sa uit de cantar, ca primul lucru cand deschid ochii e sa ma gandesc sa ma duc sa ma cantaresc
depinde..daca te dezamageste cand vezi ca nu ai mai slabit..e bine sa nu te sui pe el zilnic..stabileste-ti o zi pe saptamana care sa fie ziua de cantarit...si pune cantarul undeva unde sa nu iti fie la indemana.
Pe mine ma lasa rece cantarul..adik dc ma sui 5 zile la rand si am aceiasi greutate nu e bai...nu ma deprim ...stiu ca o sa slabesc in final daca am grija ce mananc..si acuma nu mai am pretentia sa dau 8 kile /luna m-am ingrasat in aproape 3 ani de zile..deci o sa slabesc in minim 2 ani (sanatos ca probabil nesanatos as putea sa le slabesc in vreo 7-8 lunidar nu asta vreau)


Citat:
Anterior postat de Luna Vezi mesajul
Azi am facut un lucru bun, zic eu, in afara de gimnastica.

Aveam pofta de rontait si am rontait un castravete. Cam mare, recunosc, dar are putine calorii. Asa ca mi-am pacalit creierasul. Insa a fost pt putin timp.
M-a lovit o pofta de fulgi, tot citind pe aici de fulgi de ovaz si am papat pana la urma un pumn de fulgi de porumb.

Toate astea tarziu, la 23.30.

Am comis-o, cum zice sora mea
Cam da
Parerea mea personala - regula sa nu mai mananci nimic dupa ora 6 e cam comunista cand lumea lua somn la 22..dar timpurile s-au schimbat si noi astia mai tineri ne punem la somn pe la 12-1..de la ora 5 cand ai mancat tu pana la ora 11 sunt 6 ore..deci normal ca te- a apucat foamea si daca nu foamea macar poftele...sfatul meu..eu am citit asta dintr-o carte destul de celebra - nu stiu dc am voie sa ii scriu numele- si respectiva doctorita zicea ca mesele tb sa fie cam la 6 ore distanta si intre mese cate o gustare..eu asa am programul 8:30; 14:30 si 19:00 iar gustarile la 11:00 si la 17:00..teoretic pare tarziu ca mananc la 19 dar ma pun la somn dupa 23:00 deci am 4 ore pana la somn
__________________
O dieta echilibrata inseamna cate o prajitura in fiecare mana.
Shorty, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2080 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1563 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1047 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]