View Single Post
  #19288 (permalink)  
Vechi 06 oct 2014, 21:10:45
Prapadeala's Avatar
Prapadeala Prapadeala este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul


Pot sa intreb de ce? Sa nu te superi ca intreb si/mi raspunzi numa daca vrei normal
Stiu ca Sebi e dependent de tine, ceea ce e si normal.
Pentru ca acum simt ca nu am timpul necesar pentru 2. Eu nu cred aia ca se cresc singuri, eu simt nevoia sa fiu implicata in cresterea lor si abia am timp pentru Sebi. Seara ajung pe la 6 acasa, sansele sa ajung vreodata mai repede sunt practic 0. Si mai e si sentimentul de implinire pe care eu il am de acum, in clipa asta nu simt deloc nevoia sau dorinta de bebe 2, pentru mine Sebi e tot ce mi-am dorit, dar in acelasi timp ma gandesc ca acum 4 ani nu imi doream copil si tocmiai de aceea nu l-am luat pe "nu" in brate, voi vedea ce voi gandi mai incolo.
Acum nu se pune sub nicio forma problema pentru ca pentru Sebi ar fi un moment greu. Stiu ca ar trece peste asta si ca peste cativa ani nici nu isi va aminti, dar pe moment ii va fi greu la cum e el ca si copil. MA gandesc ca peste cativa ani dc va fi cazul, va avea o alta abordare. Si am mai multe exemple de frati care sunt f apropiati chiar daca e o diferenta mai mare de varsta intre ei, deci daca sunt crescuti cu dragoste vor fi apropiati. Ideea e ca eu nu vad ca 2 frati trebuie sa fie cei mai buni prieteni, ci trebuie sa fie acolo unul pentru celalalt, deci merge si o diferenta de 4-5 ani din punctul meu de vedere.
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui Prapadeala:
Diana D (07 oct 2014), LOREDANA99 (06 oct 2014), meapasarica (07 oct 2014), rainbow (07 oct 2014)