View Single Post
  #193 (permalink)  
Vechi 24 iul 2011, 16:34:38
dorutza's Avatar
dorutza dorutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnal Gea - o mamica in devenire

Citat:
Anterior postat de Gea Vezi mesajul
Hello dear

Stai bine cu bagajul Asa e pe final, putin mai mare discomfortul. Eu nu am avut probleme de genul, dar si Ana a stat altfel. Nu mi-a presat ingrozitor de mult nici vezica nici colonul, nici oasele bazinului. Poate ai mancat ceva mai greu... incearca sa eviti zilele astea varza, conopida, fasolea, chiar si castravetii, brocolli si orice alt aliment care baloneaza. Cu constipatia.... din pacate cam asa se simte daca bebe sta cum trebuie in burtica. Apa acolo unde nu vrei tu Dar va trece. Tu ai grija acum sa nu te prinda vreo raceala, ca e cam greu de tratat.

Poate ne mai vedem week-endul asta si mai povestim.

Ai grija si de tine si de sweet baby boy , ok? Sa nu aud ca faci vreo prostie

Pupicei
am facut bagajul in sfarsit.. asa stau si eu linistita..
luni intru in saptamana 36 si tot maine merg la control.. sper sa aibe bebe vreo 2400gr.
si mai sper sa nasc pe la 339 saptamani.. ar fi super. vin maine cu vesti proaspete.
referitor la problema mea, nu e de la mancare ca nu mananc cu nimic mai special... probabil ca a coborat bebe putin si ma apasa pe toate... sunt groaznice durerile si trebuie sa ma opresc din ce fac si sa incerc sa fac "pupu" ca sa imi treaca... si pana trece tot aerul ala prin intestine mor.. ma inteapa tare... dar daca nu sunt singura iti dai seama ce greu imi e, prin ce dureri trec.
o sa o intreb maine pe doctorita, dessi pe cine am mai intrebat nu a avut problema asta, cu gazele.

sper ca ai mai slabit 1 kg saptamana asta, desi daca ai fost la chef poate nu o sa se vada maine la cantar...

pupici..
p.s Flaviu vrea Porojan Arian Eduard sau invers
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat