View Single Post
  #19750 (permalink)  
Vechi 25 ian 2015, 19:44:07
myha's Avatar
myha myha este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 21 nov 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 48
Dieta: alimentatie sanatoasa si sport
Date: 170cm, 66.8kg
Mesaje: 2.605
Aprecieri acordate: 5.736
Am fost apreciat(a) de 4.067 ori in 1.239 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Miha,cu sportul s-a dus de cand bucatica aia de placinta
Cum pui tu ghimbirul dimineata,il razui,sau il pui feliuta in apa si pe urma il arunci?Eu tai 2 feliute proaspete,si il pun in lapte si se incalzeste cu totul,pe urma il arunc..oare ar trebui sa rontai si bucatelele alea?
Eu acum am ghimbir pudra, am gasit la supermarchet la pliculet si este mult mai comod, doar presar peste apa calda cu lamaie, dar pana sa-mi iau din acesta pudra foloseam din cel proaspat, il tocam cat puteam de marunt si-l puneam sa fiarba cu apa,sa-si lase aroma,mai rontaiam cate o bucatica, doar atat, nu puteam mai mult


Serpisor,md ul pare consistent,pt ca banana e calorica,dar in rest mi se pare putin,nu cred ca depasesti alea 1000 de calorii necesare..

Ce harnice sunteti toate cu sportul
Pana la urma cina s-a modificat - jumatate de pomelo, nu mai simt nevoia de altceva, din cauza carnatului de la pranz.Azi am cam exagerat cu grasimile, sunt mult mai mari decat maxim cand am calculat meniul
De maine am sa fiu mai atenta
__________________
myha, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2066 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1549 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui myha:
claudia22 (26 ian 2015), sherpika (25 ian 2015), VentoFreddo (26 ian 2015)