View Single Post
  #1976 (permalink)  
Vechi 06 dec 2011, 16:09:20
denisa13's Avatar
denisa13 denisa13 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 03 dec 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 27
Date: 178cm, 77kg
Mesaje: 32
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg (VI)

Citat:
Anterior postat de loralin Vezi mesajul

Ma uit la varsta de la profil si imi dau seama de ce procedezi asa ....nu e bine deloc !!!!Nu numai ca nu vei slabi dar te vei alege cu o multime de probleme de sanatate ,am vazut ca ai mai primit sfaturi de la fete ..incearca sa le urmezi pe cele care stii ca le poti respecta !Nu iti propune sa devii sirena in scurt timp...invata sa slabesti sanatos ,ai varsta de partea ta ,se poate slabi fara sa te privezi de prea multe alimente .Iar in ceea ce priveste supa la plic eu sunt total impotriva ei ..mai bine fierbi tu o ceapa ,un morcov si dupa gust adaugi o foaie de dafin,sare ,putin piper si chiar taitei daca iti plac asa de mult .Invata sa mananci sanatos ,tot ce e la plic contine conservanti si o multime de aditivi care te vor ingrasa ,vei ajunge sa crezi ca si apa te ingrasa ,desi in realitate tu mananci total gresit!
multumesc ff mult pt ajutor
denisa13, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2184 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1667 kcal/zi. Pentru a slăbi 10 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -399 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]