View Single Post
  #19776 (permalink)  
Vechi 18 nov 2014, 08:28:45
meapasarica's Avatar
meapasarica meapasarica este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: Alba Iulia /Kristianstad, Suedia
Vârsta: 40
Dieta: nici una :)
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 3.607
Aprecieri acordate: 826
Am fost apreciat(a) de 689 ori in 299 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Salutare fetelor si burticilor!

SUnt super ocupata la servi de-aia nu mai ajung sa mai stau sa va scriu. Saptamana asta e groaza cat de mult am la serviciu, dorm si rau in perioada asta cand sunt stresata.

Eu am pus in sarcina cu Viktor 24 de kg, enorm de mult, dar am dat in 3 ani fara eforturi supraumane cam 20 sa zic, inca mai am grasimi pe burta si pe picioare dar nu imi place sa fac miscare, asa ca mai dureaza pana ajung cum am fost inainte.
De slabit slabesc mereu cel mai bien cu hipocalorica, numar calorii si incerc sa ma concentrez pe proteine din fasole, linte, soia, pentru ca imi si plac si de multe ori simt nevoia si pe grasimile sanatoase, cam asta ar fi formula mea. SUcuri nu beau oricum, dulciurile nu ma atrag, prajiturile sunt boala mea.
Oricum de cand s-a nascut Viktor nici nu avem in casa prostii de genul chipsuri, biscuiti, ciocolata, bomboane etc ca sa nu ne tenteze nici pe noi si nici sa nu le vada el. Nu le simt lipsa.

Saptamana buna tuturor si sa auzim numai de bine
meapasarica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1071 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui meapasarica:
CCristina D (18 nov 2014), Laura (18 nov 2014)