View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 04 apr 2010, 13:14:40
mvthebest's Avatar
mvthebest mvthebest este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit re: Jurnal Jojo27 - Ce poate fi mai rau decat sa auzi sosotind in urma ta...

Citat:
Anterior postat de jojo27 Vezi mesajul
Buna fetelor,
In primul rand Hristos a inviat! sa dea Dumnezeu sa avem parte numai de bucurii si sanatate.Este pentru prima oara cand scriu pe un forum:sunt Jojo,am 24 de ani si...sunt supraponderala...am 76 de kg.De micuta am avut probleme cu kg in plus....(fiind si o mostenire de familie) dar in ultimul an am luat proportii exagerate de la 63-64 de kg la 78-80kg.Ma simt groaznic,am zile cand urasc sa ma uit in oglinda.Sunt studenta in anul 5 la medicina si locuiesc in camin cu alte 3 colege care arata bine,nu va imaginati cum ma simt cand le vad in fustite scurte si tot ele se plang ca sunt grase ca arata rau...Ma simt ca ultimul om.Dar care e problema mea cea mai mare....vointa...Am incercat de zeci de ori sa tin regim,reusesc 2-3 saptamani apoi mananc de parca ar veni sfarsitul lumii.De curand am fost diagnosticata cu tiroidita autoimuna,o boala care ma predispune la obezitate si care ma va chinui toata viata....dar ce pot face....o sa accept lucrurile asa cum sunt bune sau rele.Am incercat tot felul de pastile miraculoase care mi-au facut mai mult rau,diete rapide si rele....si bineinteles ca nu am avut nici un rezultat...slabeam 5 kg puneam la loc 7-8kg....Asa ma chinui de ani buni..Lucrul cel mai rau din viata mea e ca mananc pe fond emotional...sunt o persoana emotiva,am multe probleme...si incerc sa le rezolv cu o prajitura,o ciocolata si o portie buna de plans....si toate acestea la un loc au un efect miraculos...obezitate,cadera excesiva a parului,celulita si multe altele....si ca meniul sa fie complet nu mai am de 2 ani o relatie ...fostul eu prieten renuntand la mine pt o fata mai slaba...Asta e povestea mea...sper ca nu v-am plictisit cu atatea detalii dar am nevoie de niste prietene si de niste sfaturi....va multumesc mult,va pup
Adevarat ca a inviat!!!
Bine ai venit printre noi JoJo

Felicitari pentru ca vrei sa faci ceva pentru tine si in primul rand pentru sanatatea ta.
Primul pas l-ai facut deja,acceptand ca ai niste kg in plus si vrei sa scapi de ele...
Stiu cum este sa fi catalogat ca fiind,,uite cat este de grasa''.
Mie pe la varsta de 14anisori mi s-a spus,, ai fi mai frumoasa daca ai mai slabi'' Am simtit ca fuge tot pamantul de sub mine. Si se intunecase tot..
Dar si cand am auzit pentru prima data,,wow cat ai slabit,ce bine arati'' M-am simti asa de mandra

Peste tot sunt fete slabute,dar cam fara creieras de multe ori. Nu ai de ce sa le invidiez,degeaba arata bine,tu sigur ai altceva mai bun si ele te invidiaza..

Incearca sa eviti sa mai papi pe fond emotional. De multe ori totul vine din capul nostru.
Prompune-ti ca pana la sfarsitul luni sa slabesi de ex 3kg. Regimurile nu sunt bune. Cum ai spus si tu,degeaba tinem 1-2saptamani iar dupa mancam ca spartele. Stiu cum este

Arati-ti tie ca poti. Demonstreaza-ti tie in primul rand ca nu-ti plac kg in plus...
De multe ori spunem ,,vreau sa slabesc'' Dar nu facem nimic..
Eu luna trecuta am slabit doar cateva grame Mi-am propus ca luna asta sa slabesc macar 2 kg
De pe 7 vreau sa nu m-ai pap dulciuri.Acum de Paste ma rasfat cu ce vrau...


MULT NOROC in continuare si multa multa ambitie si rambare..... Aaaa si minim de 3 ori pe saptamana cel putin 30minute . Orice sport e bine venit
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]