View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 18 feb 2011, 20:09:06
LicuriciColorat's Avatar
LicuriciColorat LicuriciColorat este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Alimentatie sanatoasa si echilibrata+sport
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 8.144
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Sanatatea pe locul 1!!! - Cand dorinta de a slabi devine obsesie...

Bravo pt articol Andra,foarte la subiect si foarte adevarat

dupa o perioada in care am facut asa cum spui tu:am tinut diete minune,da m'au slabit,dar am pus la loc din pacate,am incercat si disociata,si mancatu mai putin la limita(cred ca undeva la 900cal),uneori nu papam decat 2 mese pe zi si o gustare,iar cand ma vedeam mai slabuta,dupa cateva kg date jos,obosita si cu rabdarea deloc ma puneam si mancam tot ce prindeam,gustam si paine,si dulce,si de'aia si de'ailalta)
pana am zis stop...sunt om,e normal sa poftesc,e normal ca uneori sa'mi satisfac anumite pofte,doar uneori si in cantitati mici,am invata sa am ECHILIBRU,nu numai in dieta,ci si in viata,si in sentimente,si in iubire si in tot,echilibru asta inseamna o viata normala
pap sanatos(tin SB),incerc sa am 3 mese si 2-3 gustari pe zi,fac sport regulat si da slabesc greu...ei si?...am atata amar de timp,cum m'am suportat ani de zile grasuna,ma suport si acu asa,sper ca pana la vara sa reusesc cu pasi de bebelus sa ajung spre corpul mult visat

le sfatuiesc pe toate fetele,la fel cum a facut si Andra:renuntati la diete 'minune' nu fac decat sa va amageasca si va impiedica sa ajungeti unde vreti
cu o dieta sanatoasa(pe viata,urmata toata viata,asta nu inseamna ca tot timpu ve'ti fii la regim...nu...ve'ti putea manca de sarbatori o fielie de cozonac,o prajitura,o data la o luna sa papam o jumate de shaorma da deaia cu maioneza)cu conditia sa fim echilibrate,sa intelegem ca o slabuta poate fii doar daca respecta unele reguli de baza : dieta sanatoasa+sport+echilibru+rabdare si perseverenta

fi'ti optimiste,iubiti'va indiferent de kg.impacati'va cu voi si ganditi'va la cat de norocoase sunteti si fi'ti recunoscatoare si pt 100gr date jos
__________________
Revolta-te iar si iar pana mieii vor devenii lei.
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-adolescente/jurnal-licuricicolorat-3358-401.html#post484828
Răspuns cu citat