View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 20 feb 2011, 10:55:53
LicuriciColorat's Avatar
LicuriciColorat LicuriciColorat este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Alimentatie sanatoasa si echilibrata+sport
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 8.144
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile re: Jurnal Madalina Nenciu

Buna Mada si bine ai venit
ambitia pleaca de la tine,daca iti doresti foarte mult sigur ai sa reusesti,iti trebuie putina organizare si disciplina
daca esti o pofticioasa eu iti recomand hipocalorica sau WW ,amandoua se bazeaza pe numaratul caloriilor respectiv a punctelor,asa poti papa din cand in cand si ceea ce poftesti(numai uneori,de exp 1-2 pe sapt sa'ti faci poftele),cred ca hipocalorica e o alegere buna mai ales ca poti incepe de la 1300cal si sa scazi treptat
iarasi sportul e unu din cele mai importante etape ale unei slabirii,fara el nu poti mare lucru,eu iti recomand cardio(ajuta la topirea grasimilor):banda,bicicleta,tae-bo,hip-hop abs,zumba,dans,sarit coarda,urcat-coborat scari,toate astea ajuta,macar 30min de 4xpe saptamana
bazeaza'te pe:legume,paine neagra,fructe,carne de pui/peste/vita la gratar/fiarta/cuptor,cereale si lactate(cereale de la plafar),daca vrei sa slabesti sanatos si fara sa te mai ingrasi dupa trebuie sa papi 3 mese si 2-3 gustari pe zi,sa ai neaparat peste 1000cal si sa nu aplezi la diete minune
stiu ca pare greu si uneori chiar nu ai chef ori motivatia necesara,trebuie sa intelegi ca fiecare din noi gresim,mai papam dulciuri sau pizza,mai facem greseli,dar trebuie sa mergem inainte
cum papi u intr'o zi?prezinta'ne si noua un meniu
mult succes
__________________
Revolta-te iar si iar pana mieii vor devenii lei.
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-adolescente/jurnal-licuricicolorat-3358-401.html#post484828