View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 18 iun 2011, 20:50:47
LicuriciColorat's Avatar
LicuriciColorat LicuriciColorat este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Alimentatie sanatoasa si echilibrata+sport
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 8.144
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Dieta cu ciorba de legume???

Citat:
Anterior postat de Sarita Vezi mesajul
De curand am aflat ca o cunostinta a slabit cu o dieta asemanatoare celei cu supa de varza numai ca a inlocuit acea supa cu o ciorba ce contine rosii,morcovi,telina si putin orez. Si se pare ca se mentine
In prima zi, pe langa supa mai ai voie sa mananci fructe cat de multe doresti (in afara de banane)si sa bei foarte multa apa plata.
A doua zi combini supa cu legume si apa plata, dar ai grija sa eviti legumele precum fasolea, mazarea, cartoful si porumbul.
A treia zi ai voie atat fructe cat si legume. Si bineintels multa supa si apa.
A patra zi mananci 3 banane si supa.
A cincea zi poti servi 800 de grame de carne de vita sau pui cu supa si multa apa.
In cea de sasea zi poti manca orez fiert pe langa supa cu care te-aiobisnuit deja.
In ce-a de-a saptea zi si ultima de altfel poti manca peste pe gratarsi multa supa.

Intrebarea mea e : In caz ca tin aceasta dieta 7 zile iar apoi revin treptat la un regim sanatos, crescand nr caloriilor cu 50kcal/saptamana exista sansa sa pun inapoi kg slabite sau chiar mai multe?

Cred ca doar tu poti stii raspunsu
eu zic ca difera de la organism la organism,si eu am tinut o dieta asemanatoare si am reusit sa ma mentin dupa,pe cand dupa disociata n'am reusit
depinde si de ce papi dupa ce termini cura asta,daca te mentii tot la alimente sanatoase si calorii oki nu cred ca te ingrasi
ar trebui sa calculezi caloriile,sa vezi cam cat papi in sapt asta de dieta,apoi sa papi sanatos tot de aceleasi calorii crescand cum ai spus sapt cu 50
__________________
Revolta-te iar si iar pana mieii vor devenii lei.
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-adolescente/jurnal-licuricicolorat-3358-401.html#post484828
Răspuns cu citat