Subiect: ~JurNal CosMina~
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 16 iul 2011, 09:01:10
Animis23's Avatar
Animis23 Animis23 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: ~JurNal CosMina~

Citat:
Anterior postat de cosmina16 Vezi mesajul
Buna Slabutelor. Ma numesc Cosmina si de cand ma stiu am probleme cu kilogramele.

Anul trecut am inceput sa fac sport si sa tin multe diete. Am reusit sa slabesc 12 kg in 3 luni. Dar in luna august am plecat in italia unde nu m-am putut abtine si am luat 5 kg. Am tot amanat sa slabesc pana acu o luna cand am spus STOP! Nu am pus toate kilogramele inapoi dar 10 kg tot am pus .

Anul asta nu ma mai impiedica nimic sa slabesc si trebuie sa reusesc .

De o luna merg zilnic la sala 1 ora jumate (50 min aerobic; 40 min fitness).
Incerc sa ma incadrez zilnic in 1200 kcal; nu mananc dulciuri ( doar o inghetata mica ) si prajeli.

In fiecare seara imi fac masaje anticelulitice cu o crema speciala si un aparat

Sper sa reusesc sa slabesc macar 1 kg pe saptamana. Voi pune in curand si poze :*

Va pup slabutelor si va rog sa ma primiti in comunitate :X O sa fac tot posibilul sa scriu zilnic si sa postez toate meniuri-le!
Buna!

Bine ai venit! Planul tau suna bine in principiu, e frumos ca te-ai hotarat sa ai grija de tine. Dar vezi sa nu devii obsedata de greutate si de slabit! Esti inca tanara, corpul tau inca nu s-a dezvoltat in totalitate, si are nevoie de toata sanatatea din lume ca sa ajunga la maturitate. Nu exagera, nu te forta prea mult, daca nu reusesti in fiecare saptamana sa slabesti 1 kg nu e sfarsitul lumii. Cand stagnezi, nu te da batuta. Sa mananci mai mult de 1100 de kcal pe zi, da? Mult succes si spor la slabit!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Regulament; 19 iul 2011 at 11:30:10.