View Single Post
  #20008 (permalink)  
Vechi 08 dec 2014, 19:01:51
jessik's Avatar
jessik jessik este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 27 dec 2010
Locaţie: vancouver, Canada
Vârsta: 37
Date: 163cm, 68.8kg
Mesaje: 4.453
Aprecieri acordate: 133
Am fost apreciat(a) de 539 ori in 352 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

ma bcuur ca sunteit bine.
eu ca de obiocei, ma ia cu depresii din abslut orice motive. imi vine sa ii zic la doc sa imi dea ceva antidepresive. dar mi-e ca poate afecta altceva.
imi doream de mult un brad natural. si sotul nu vrea deloc. ca tre sa dea bani, ca sa cumpere suport. ca daca nu ne lasa in apt, ca e pericol de incendiu. ca unde s ail curete, ca udne sa il arucne. motive peste motive.
intr-o seara cumva a zis ac se gandeste, ca intreaba daca e ok. apoi iar s-a razgandit.
si eu tot visam. mai ales ca vazusem pe fb poze cu fam cum mergeua si taiau ei bradutul.
ieri dim, i-am tot zis ca vreaul, el iar cu cearta. am plans o gramada. si am stat inchisa in camera. nu e numai motivul asta. dar paca nu ar face vreun efort sa ma simt si eu fericita. mereu cand vreau ceva, tre sa se certe cu mine. si cauta tot feluld e scuze. ca eu am dorinte imposibile.
si cand ceva, ca nu ai decat sa iti cauti un sot mai bun. e asa rautatios, si razbunator. ca arunca si bradul de plastic, si nu mai afcem nici un craciun.
cateodata il urasc la maxim. cred ca daca eram in ro. ma desparteam de el.
efectiv, nici nu am cu cine vb.
ieri a insistat sa mergem afara cica sa ma aerisesc la minte. am iesit, mai mult pt thomas.
ne-am certat iar putin.. dar apoi am tacut.
la un mom dat se intalneste cu un amic. eu nu aveam chef sa vb. si am stat mai deoparte. venise thomas, si am zis ca il iau,eram fara carut. si merg inainte pe drumul spre parcare. crezand ca m-a avzut. si sa vina dupa mine la masina. nu i-am zis nimic.
am mers pana in capatul drumului, de parc. si ma tot uitam dupa el.
dar el nu venea nicicum.
tel nu aveam,. cheia la masina nu. thomas se puena pe jos, era obosit. prin balti.
eu neevoasa, tot asteptand. ca deja thomas nu mai vroia s amearga.
nimic. am asteotat crezand ca poate s-a fi dus sotul pe partea cealalta de parc. ca vine in cerc. dar e f mare.
si sa nu ne invartim dunul dupa altul. eram cumva la mijloc.
pana la urma nervoasa, si tarandul pe thomas dupa mine, mai emrgea se mai punea jos.
in sf il vbad el toooot acolo cu prietenul lui. deci am tipat ca m-au auzit toti. sa isi ia plodul. mama mia muream ma durea capul de nervi. nici nu s-a sinchisit sa ne caute. cica credea ca ne plimbam, pe frig,. in ditamai parcul. e nebun de legat.
parca il doare in 14 de fam luii.
i-am zis explicaty, ba dc nu ai venit dupa mine, cica dc nu am zis. pai cums a vin cxu copil marait. ud. etc. deci nu il mai las never sa vb cu nimeni prion parc. in asemenea conditii.. ne-am certat o gramada..si nu ne vb.
asa imi vine sa imi bag piciorul sa pelc in ro.
aA SI mereu acnd ne certam, nu zice o vb buna s ama calmez, ci mai rau. si mai amre dusmanie.
efectiv parca nu mai exista nimeni ca el.

parca nu mai am nici o fericire. imi vine sa fug undeva cu cineva..
partea proasta am mancat iar porcarii. si sport putin ca ma durea piciorul de la taioetura. si iar am pus vreo 2 kg.
__________________
inceputul e greu
Răspuns cu citat