View Single Post
  #20169 (permalink)  
Vechi 04 ian 2015, 23:10:07
dorutza's Avatar
dorutza dorutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de roxy04 Vezi mesajul
Buna mamici si pitici
La multi ani pe anul acesta

Am o mare intrebare care ma macina rau.....CATE KG A-TI AVUT CAND A-TI RAMAS INSARCINATE ? SI LA CATE KG A-TI AJUNS PANA LA SFARSITUL CELOR 9 LUNI?

rau ma macina intrebarea pentru ca ne dorim un bebe mult, mult sotul tot insista dar eu tot ma gandesc ca am destul de multe kg iar daca raman insarcinata voi depasi lejer 100kg si presupun ca va fi tare greu oare sunt singura persoana care vrea un bebe desi are atatea kg in spate?
eu una nu as ramane insarcinata la 91 kg.. e inceput de an, au trecut sarbatorile, da-ti jumate de an in care sa slabesti putin.. macar vreo 15kg... ca sa ai unde pune
plus ca sunteti proaspeti casatoriti, mai asteptati putin sa fiti doar voi doi... sa vedeti daca toate merg bine...
sa iei sub 10 kg e un caz fericit, e greu, mai ales daca esti predispusa sa iei kg in plus. va trebui tot timpul sa te uiti la ce mananci, iar cand esti gravida e greu sa faci asta...
iti spun cu mana pe inima, ca doar atunci cand am fost gravida am mancat unele chestii pe care in mod normal nu le mananc, sau am mancat fara sa ma mustre constiinta si am mancat tot ce am vrut...

eu aveam 74 kg si am slabit pana la 54 inainte sa raman insarcinata cu primul bebe.. le-am pus inapoi in sarcina +21 kg
cu a doua am luat doar 9 kg,de la 62 la 71, dar am vomitat toata sarcina.
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat