View Single Post
  #2018 (permalink)  
Vechi 03 feb 2012, 15:03:04
cora's Avatar
cora cora este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mar 2009
Locaţie: mures, Romania
Date: 170cm, 93kg
Mesaje: 610
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 11 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 100-110 kg

Citat:
Anterior postat de alianesia Vezi mesajul
Sunt la disociata pe zile pana invat cantitatea potrivita Astazi a fost zi de legume si maine e cea de lactate.Trebuie sa dau 10 kg cat mai rapid sa imi reglez hipertensiunea arteriala(la mine sunt corelate din pacate).Planul ar fi sa fac pana la platou disociata si la platou, Montignac.Target, hm...bine zici!Cred ca 1kg/saptamana pana la 90kg ar fi minunat si pe urma as fi bucuroasa cu 0,5kg/saptamana.Oare cer mult?!As vrea sa ma bucur de fiecare kg pierdut in loc sa fiu frustrata insa ai dreptate, inconstienta m-a adus in starea aceasta MULTUMESC pentru sfaturi Cora!Tu cu ce dieta ai inceput?
Nu tin o dieta anume, am incercat din tot ce am citit sa-mi stabilesc niste criterii in asa fel incat sa nu se produca un dezechilibru, si am observat ca imi este bine asa, deci...eu consum multe fructe, legume de tot felul, dimineata imi permit si cateva nuci, migdale neprajite, fara paine, dulciuri fff rar si atunci facute de mine adica fara zahar, faina....partea cu dulciurile stiu ca suna ciudat fara cele 2 ingrediente, dar se poate si asa. salatele de legume le consum cu ceva pateuri facute in casa.
In mare cam asta fac.
Si eu am avut probleme cu tensiunea din cauza greutatii. Persevereaza in ce ti-ai propus si o data cu greutatatea se va regla si HTA.
Te mai astept la povesti
__________________
Jurnal Cora
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...-cora-158.html

"Ce ma surprinde cel mai mult la umanitate? Omul. Isi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi isi sacrifica banii pentru a-si recupera sanatatea. Apoi este atat de nerabdator cu gandul la viitor incat nu se bucura de prezent. Rezultatul este ca nu traieste in prezent, dar nici in viitor. Traieste de parca n-ar muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait". Dalai Lama


Răspuns cu citat