View Single Post
  #20242 (permalink)  
Vechi 06 mar 2015, 09:06:56
Alynuta's Avatar
Alynuta Alynuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Neata slabutelor
Noi am avut ieri petrecerea de 8 Martie la servici, am mancat conform, dar am gustat putina spuma de ciocolata,prajitura am dus-o baiatului
Am inceput o cura cu drojdie(poate v-am mai spus), si nu prea am pofta de mancare, desi zice ca drojdia provoaca pofta Am mai scazut ceva la cantar, dar pana nu vad greutatea stabilizata nu ma incred. Oricum valoarea de luni e certa
Aseara am papat o pasta din avocado, rosie , ceapa si branza.
pt. azi mi-am pregatit paste integrale cu bulion si legume.
Lacramioara, prajituri fac simple ,diferite. Am facut o prajiturica de ex. intr-o 1/2 de ora Am batut 6 albuse cu fructoza,apoi am amestecat cu galbenusurile,si cu nuca de cocos (150-200gr.)si la cuptor. iesit ca un chec cu gust de cocos numai bun sa-mi incante papilele gustative cand mi-e pofta de ceva dulce.
Si acum cealalta Am facut un aluat din: 2 oua cu branza de vaci, smantana, faina integrala ,tarate,fructoza, dupa care l-a pus in tava si deasupra visine. Foarte bun.
Ma gandesc pt. maine ce sa fac. Eu ma multumesc cu orice, sa fie ceva dulce. Daca ai mei nu sunt prea incantati ,cu atat mai bine, imi ramane mie mai mult
Si-am maifacut un tortulet de mere. Am pus pe aragaz intr-o craticioara fructoza ,am facut-o ca zaharul ars ,am prelins-o pe marginile craticioarei,dupa care am taiat merele le-am pus iin cuptor in craticioara cufructoza sa se inmoaie si intre timp am facut un aluat din 4 oua ,tarate si nuca. Am turnat peste si din nou la cuptor.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui Alynuta:
claudia22 (06 mar 2015), lacra81 (09 mar 2015), myha (06 mar 2015), sherpika (06 mar 2015), VentoFreddo (06 mar 2015)