View Single Post
  #20294 (permalink)  
Vechi 20 ian 2015, 14:17:27
meapasarica's Avatar
meapasarica meapasarica este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: Alba Iulia /Kristianstad, Suedia
Vârsta: 40
Dieta: nici una :)
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 3.607
Aprecieri acordate: 826
Am fost apreciat(a) de 689 ori in 299 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Dorutza sa stii ca la fel face si Viktor cand e undeva unde nu are spatiu destul sa se miste el in voie, mergem uneori la niste prieteni in vizita care stau la aparatment dar na e cam stramt, si sa stii ca in ultimul timp am inceput sa evitam sa mai mergem la ei tocmai pentru ca Viktor e ca un animal intr-o cusca, are nevoie de spatiu
Ce greu trebuie sa iti fie cand chiar si mama ta te descurajeaza sa mai alaptezi, trist, chiar daca stii ca iti doreste binele


Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul


da, asa gandesc si eu
eu nici macar n-am reusit sa-i dau altfel de lapte cu biberonul, n-as avea nici un succes..
evident ca lui razvi ii trebuie sa pape prin tot felul de locuri, si daca pana acum nu am avut nici o problema in a-i da, parca incep sa ma rusinez caci deja e mai marisor, sper doar sa nu se afle cineva sa comenteze
mama mea imi spune ca laptele praf e mai bun decat laptele meu oricum stiu ca imi vrea binele, ea ar vrea sa stea razvi mai mult la ei,sa fiu eu mai libera, dar la Razvi nu-i place la ei acasa, n-are nici o legatura cu lapticul, e prea stramt n-are loc sa faca nimic, la ei acasa doar maraie si ma cauta pe mine, in schimb la noi acasa se joaca foarte fain cu bunicii... si la ceilalti bunici ii place ca are spatiu mult..
meapasarica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1071 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat