View Single Post
  #20692 (permalink)  
Vechi 21 mar 2015, 02:28:02
jessik's Avatar
jessik jessik este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 27 dec 2010
Locaţie: vancouver, Canada
Vârsta: 37
Date: 163cm, 68.8kg
Mesaje: 4.453
Aprecieri acordate: 133
Am fost apreciat(a) de 539 ori in 352 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

ziceam de lapte de vaca e destul de ok, si ca varsta, si e si consistent, s-ar putea sa nu se mai trezeasca noaptea. poate dura ceva,. eu cand ii dadema san inainte de somn, se trezea ca inca ii era foame. si chiar daca ii dadeam lv noaptea el sugea putin din sticla, ca ii era somn, asa ca mi-a venit ideea s aii dau seara in loic de san lapte d evaca, si papa cu placere 200 ml, cu 2 3 lg de cereale.
deci clar ca ii tine satul si nu mai vrea noaptea san. eventuial putina apa.
daca zici ca nici el nu prea mananca bine cred ca noaptea ii e foame.
nu are nimic pe limba asa e el. mananca f putin. a nu cred ca are 11 kg, dezbracat haha. e la limita si el. dar tin minte cand avea un an si 2 luni avea 9 kg. si era mai slab ca al tau e mai micut de inaltime/. si am mers la doc, dar atunci era si putin bolnav, si a zis sa nu ii mai dau asa des lm. sa manance mancare. ca daca era dupa el numai lapte. acum mananca. dar nu f mult. lm ii dau de o data sau de 2 ori.
dar sunt copii care mananca si dorm bine dupa intzarcare, eu ma gandesc, macar s anu ii dai noaptea , si ziua mai putin. eu decat sa ma enervez ca nici nu mananca, si se mai trezeste noaptea l-as fi intarcat. dar asa nu ma deranjeaza ,. daca noaptea nu vrea. dupa un an, e deja mare si nopatea cere de foame, sau obishnuinta. thomas nue ra disperat noaptea. mereu vroia doar de 2 3 ori. dar suficient, ca ma deranja din somn, si sa ma pun in pozitie, cu perna, cu sfarcul. nuu
la al doilea copil, o sa fac asta mai devreme., nu mai astept pana la un an si 7 luni.
eu inca il mai legan sa adoarma.dar nu ma deranjeaza ca nu dureaza mult. dar am avut perioade cand urla orice as fi facut. acum e mai ok. seara tot tarziu doarme. ieri desi a dormi numai o ora,. tot la 11 a dormit. mr asa e el.
sunt fericita ca dupa ziua de vit, cand am mancat fructe, sm cazut un kg. super. deci poate asta imi face bien, si scad,. o sa continui.
__________________
inceputul e greu
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui jessik:
alina_neamt (21 mar 2015), CCristina D (21 mar 2015)