View Single Post
  #21 (permalink)  
Vechi 07 aug 2010, 00:04:55
Livia89's Avatar
Livia89 Livia89 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 iul 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Pesco-vegetariana hipocalorica
Date: 156cm, 50.2kg
Mesaje: 1.907
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Red face Re: Jurnal plictisitor - otiliaa

Citat:
Anterior postat de otiliaa Vezi mesajul
Buna lavinia89.vad ca tu ai de dat jos putin.. eu am fost zilele astea in perioada aia naspa...si am mai avut pofte mai mult de dulce.in rest nu prea ma omor cu dulcele.meniul meu de astazi:dimineata ca de obicei lapte degresat(200ml)cu cereale(30g)pe la 12,doua prune.pe la 13,20 cam 200g ciuperci proaspete fierte cu 3 bastonase de peste(vazusem pe eticheta 200kcal).pe la 15,30 un iaurt 67kcal iar dupa o ora un biscuite cu 49 de calorii.in seara asta vreau sa mananc salata din:un castravete,o rosie cateva,masline si cateva ciuperci de data asta din borcan.si daca mai am foame inainte de culcare o pruna...in perioada asta de carne nici nu vreau sa aud...
Stai linistita, acum cativa ani am slabit si eu de la 66 la 58 in 2 luni Folosind in mare practicarea de ft mult sport (jogging + exercitii) multa apa, fructe si mai luam suplimente de spirulina. Bine ca mi-am adus aminte, ar trebui sa revin la ele Incearca si tu, poate te ajuta si pe tine la fel ca si pe mine
Intrebarea mea este daca te satura atata mancare intr-o zi? Nu te infometa, ca mai rau iti faci. Iar in privinta dulcelui, din cate stiu e permis in "acele zile" pentru ca sunt arderi mai mari
Am uitat sa precizez, nu prea imi faceam restrictii la mancare, dar ma asiguram ca reusesc sa consum excesul prin sport De altfel, daca te uiti atent la ce am mancat zilele astea, o sa constati acelasi lucru. Si doar pt asta te intreb daca ti-e bine cu doar atata mancare. Parerea mea este ca poti sa mananci chiar cate fructe si legume vrei la o masa, zaharurile din fructe se asimileaza mai greu decat glucoza din zaharul rafinat, plus ca iti ofera multe fibre, pt o digestie usoara
Livia89, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1667 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1150 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1151 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Livia89; 07 aug 2010 at 00:14:25.